Mehir Vakfından Eğitim Semineri

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Başkanı Mustafa ÖZDEMİR, 6 Mayıs Cuma günü Konya Gazeteciler Cemiyet`inde düzenlediği basın toplantısında, Endonezya da düzenlenecek aile sempozyumu hakkında açıklamalarda bulundu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Mehir Vakfından Eğitim Semineri
ÖZDEMİR “Aile yaşantıları farklı iki yabancı bireyin sıcak bir yuva içerisinde bütünleşerek en yakın ilişkileri kurdukları bir birliktelik olarak, organize toplumların oluşmasını sağlayan yegâne kurumdur. Bünyesinde doğurup yetiştirdiği bireylerin geliştirdiği tutum ve davranışlarla toplumsal kaliteyi belirleyen aile, bu niteliğinden ötürü her toplumun en fazla önemsediği kurumsal yapıların başında gelmektedir. Vakfımız güçlü ailelerden güçlü devlet ve milletlerin oluşacağına inanmakta ve bu doğrultuda hizmetlerini yürütmektedir” dedi.

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı Başkanı Mustafa ÖZDEMİR sözlerine şöyle devam etti.“Özellikle modernleşmeye bağlı ortaya çıkan köklü değişmeler başta Batı toplumları olmak üzere tüm toplumları ciddi anlamda endişelendirmektedir. Modern dünya düzeninin dayattığı aile modelinin fertleri birbirinden uzaklaştırdığı ve aile kurumunu parçaladığı, tüm dünya ’nın ortak görüşü haline gelmiştir. Bu çerçevede öteden beri gerçekleştirilen resmi ve hukuki düzenlemeler yeterli görülmemektedir. Vakfımız ülkemizde ve yurt dışında aile ile ilgili her türlü sorunun çözümünde yer almıştır ve bundan sonrada yer almaya devam edecektir” dedi.

ÖZDEMİR Endonezya ’da düzenleyecekleri sempozyumla ilgili şunları söyledi.“ 6-8 Mayıs tarihleri arasında Endonezya ’nın West Java Bandung şehrinde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Aile Sempozyumu ’nda, günümüz dünyasında aileyi ve toplumu tehdit eden temel sorunlar bölgesel olarak ele alınacak; Afrika ’dan,Asya ’dan, Ortadoğu ’dan,Kafkaslardan

Balkanlar ’dan ve Avrupa ’dan katılacak tebliğciler sunumları ile kendi ülkelerinde ki aile sorunlarını, çözüm önerilerini ve başarılı örnekleri paylaşacaklardır.16 İslam ülkesinden temsilcinin katılacağı Sempozyum 3 gün boyunca 7 oturum şeklinde gerçekleştirilecektir.

Oturumlarda bu ülkelerin Müslüman aile yapıları ve karşı karşıya oldukları problemler masaya yatırılacaktır. Vakfımız bu sempozyuma iki değerli yönetici ilim insanımızla destek vermektedir. Vakıf Mütevelli Heyet Başkanımız; Prof. Dr. Saffet KÖSE “Modern Türk Aile Dokusunda Zihniyet Değişikliği Üzerine Gözleme Dayalı Bir Analiz” konulu bir tebliğ sunacaktır. Ayrıca Vakıf Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Abdülkerim BAHADIR Bey “bilimsel poster sunumlarıyla” katkı vereceklerdir. Sempozyum sonunda Endonezya ’da alınacak kararlar, önümüzde ki günlerde rapor halinde basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır” diyerek tüm katılımcılara teşekkürlerini bildirdiYorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu