Konya Kamu-Sen Kadın Kollarından Anneler Günü Etkinliği

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcili Kadın Kolları Başkanlığı tarafından anneler günü münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
 Konya Kamu-Sen Kadın Kollarından Anneler Günü Etkinliği
Hekimevi'nde düzenlen programa, Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Sadi Eriş ve Konfederasyona bağlı sendika şube başkanları, Kadın Kolları Başkanı Zuhal Küçüksarvan, üyeler ve çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte konuşan Türkiye Kamu Sen Konya İl Temsilcisi Sadi Eriş, "Ânne sevgisi, çelişkiler ve çekişmelerle yazılmış insanlık tarihinin, çelişmediği ve çekişmediği tek ortak noktasıdır. Hiçbir inanç, felsefe ve din yoktur ki, temeline anne sevgisini koymasın. Annelik, insanlığın ulaşabileceği en doruk noktasıdır" dedi.

Konya Kamu-Sen Kadın Kolları Başkanı Zühal Küçüksarvan, "İnsanlık tarihinde ve takiben günümüzde kadına, kadın hareketine karşı var olan olumsuzlukların gerçekliği de bilinmektedir. Hızla değişen bir dünya düzeninde meydana gelen sosyal ve kültürel etkileşimler, değişen yaşam şartları ve temel haklarında da olumsuzlukların yaşanmasına neden olmaktadır. Bazı kültürel yapılar, sosyal yapı ve eğitimsizlik sonucu kadına şiddet, töre cinayetleri aşağılama ve eğitimini engelleme gibi kadının temel hak ve hürriyetlerine yönelik gasp ve istismarlar yaşanmaktadır" diye konuştu. Günümüzde kadına yönelik olumsuzlukların sergilenmemesi için kadının her platformda eşit hale gelebilmesi için pozitif ayrımcılık yapılması zorunludur diyen Küçüksarvan, "Bu konuda en önemli alan siyasettir. Kadının günümüzde siyasetteki yerine gelince, Türkiye'deki kadınların parlamento ve yerel yönetimlerde temsiliyeti konusunda Avrupa genelinde alt sıralarda yer almaktadır. Türkiye nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan kadınlarımız bu alanda nüfusu ile orantılı olarak temsil edilmemektedir" dedi.

Konuşmaların ardından Kamu_Sen Kadın Kolları başkanı ve üyerine plaket verildi. Plaket töreninden sonra etkinliğe katılan anneler, müzik eşliğinde eğlendi.

Anahtar Kelimeler: Türkiye Kamu-Sen

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu