3500 Sporcu Selçuk`ta Buluştu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Selçuk Üniversitesi`nin ev sahipliğinde Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi`nin destekleri ile gerçekleştirilen "8`inci Türkiye KOÇ FEST Üniversite Spor Oyunları" başladı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
3500 Sporcu Selçuk`ta Buluştu
9-15 Mayıs 2011 tarihleri arasında düzenlenen organizasyon kapsamında Türkiye'nin 73 üniversitesinden 3500'ün üzerinde sporcu, antrenör ve idareci Konya ’ya da buluştu. Basketbol, voleybol, halter, hentbol, yüzme, su topu, atletizm, jimnastik, futsal ve tekwando olmak üzere toplam 10 branşta 1 hafta sürecek final müsabakaların ilk gününde su topu, atletizm ve voleybol branşlarında müsabakalar düzenlendi.  Konya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadyumu, Selçuk Üniversitesi 75. Yıl Spor Salonu ve yüzme havuzunda gün boyu gerçekleşen müsabakalarda takımlar kendi branşlarında kıyasıya mücadele verdi.

Su topu branşında Celal Bayar, İstanbul Teknik, Orta Doğu Teknik, Koç, Ege, Boğaziçi, Yeditepe, Kocaeli ve Okan Üniversiteleri yarıştı. Voleybolda ise Gazi, Ankara, Anadolu, Ege, Çukurova, Marmara, Dumlupınar, Bahçeşehir, İstanbul Bilgi, İstanbul, Hacettepe, Celal Bayar Üniversitesi olmak üzere 12 üniversite düzenlenen müsabakalarda karşı karşıya geldi. Atletizmde ise 7 ayrı üniversiteden 55 bayan, 75 erkek sporcu yarıştı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu