Beyşehir Gölü Milli Parkı`nda Fayton Sefası

Konya Beyşehir Gölü Milli Parkı`nda yeni başlayan fayton turları ilçe halkının yoğun ilgisini çekiyor.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Beyşehir Gölü Milli Parkı`nda Fayton Sefası
Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı gazetecilere yaptığı açıklamada, göreve geldiği günden bu yana turizmle ilgilenen herkese ilçe merkezinde fayton turlarının ilgi çekebileceğini söylediğini anımsattı. Bir kişinin geçtiğimiz günlerde ilçeye fayton getirerek Beyşehir Gölü kıyısındaki Vuslat Parkı'nda vatandaşlara yönelik fayton gezileri düzenlemeye başladığını belirten Taşcı, bu gezilere ilçe halkının da büyük ilgi gösterdiğini kaydetti.

İlçede, fayton hizmeti yapanların sayısının artmasının en büyük arzuları olduğunu vurgulayan Taşcı, "Beyşehir Belediyesi olarak özel kıyı çalışmaları tamamlandıktan sonra sahilde faytonlara ayrılmış özel bir yol yapmayı planlıyoruz. Burada insanların da güvenliğini tehlikeye atmadan, bir ring hattı içinde dönebilecek, hatta İçerişehir Mahallesi'ni de dolaştırıp yerli ve yabancı ziyaretçilerimizi gezdirebilecek bir fayton hattı geliştirebilirsek, Beyşehir için inanılmaz güzel olacak. Fayton turlarının aynı

zamanda Beyşehir Gölü kıyılarında fotoğraf çekmeye gelenler için de güzel bir malzeme oluşturabileceğini düşünüyoruz. Özellikle gün batımı saatlerinde göl kıyısında gezinti yapan faytonlar ortaya kartpostallık görüntüler çıkarabiliyor" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler: Fayton

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu