Konya Mobilya, İdeal Ev Ve Gıda Fuarları Açıldı

Konya`da TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından düzenlenen ``KONMOB 2011 Konya 2. Ev, Ofis Mobilyaları, Dekorasyon ve İç Mimari``, ``Konya İdeal Ev``, ``Konya Gıda`` ile ``Gıda-Tek ve Ambalaj`` fuarları düzenlenen törenle açıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya Mobilya, İdeal Ev Ve Gıda Fuarları Açıldı
TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş tarafından KTO-TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarların açılışına, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, AK Parti Konya Milletvekili adayları Mustafa Baloğlu ve Hüseyin Üzülmez ile çok sayıda oda başkanı ve firma temsilcisi katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan KTO Başkanı Selçuk Öztürk, Konya'nın önemli sektörlerini fuarlar aracılığıyla bir araya getirerek, sektörlerin ticaret hacminin ve teknolojilerinin gelişimine katkı sağladıklarını kaydetti. Fuarlar ile sektörlerin sadece şehre yetecek seviyeden kurtarılıp, uluslararası arenaya taşınmasının hedeflendiğini belirten Öztürk, "'Avrupa'nın krizle, Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin siyasi karışıklıkla uğraştığı bir dönemde, Uzakdoğu ve Uzakbatı ülkeleriyle rekabet edecek ülke olarak Türkiye, siyasi ve ekonomik istikrarıyla ön plana çıkmaktadır. Konya'da Türkiye'nin önemli bir sanayi ve ticari şehri olarak, ülkemizin ilerlemesinden gereken payı almaya çalışmaktadır. Bu açıdan özel sektöre büyük görevler düşmektedir'' dedi.

Konya'da satışların yüzde 60'ının il dışındaki markalarla ilgilili olduğunu vurgulayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, "Konya'nın üretim potansiyelini daha da güçlendirmesi gerekiyor. Ülkemizde 2023 vizyonunda üretimde gayrisafi milli hasılada ihracatta istihdamda ortaya koyulan hedeflerin Konya'da uyarlanarak, Konya'nın bu hedeflerini tutturması için hep birlikte gayret göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Törene katılan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan da, "İl olarak hedeflerimiz var. Bu hedefe gitmek içinde stratejilerimiz var. Bu stratejileri destekleyecek kurumlarımız var. Yapacağımız şey bu kurumlarla daha yakın bir işbirliğini geliştirmek ve elimizdeki mevcut stratejilerle varmak istediğimiz hedeflere varmaktır" diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol üyelerinin katılımıyla fuarın açılışı gerçekleştirildi. Açılışı yapılan fuarın pazar günü saat 18.00'e kadar gezilebileceği bildirildi.

Anahtar Kelimeler: KTO Başkanı Selçuk Öztürk

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu