Çorba Çeşmesi Tescillendi

Akşehir`de Zengin-fakir ayırt etmeden herkesin ücretsiz olarak yararlanabildiği Çorba Çeşmesi Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Çorba Çeşmesi Tescillendi
Akşehir Belediyesi tarafından Türkiye ’de bir ilk olarak gerçekleştirilen ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören Çorba Çeşmesi 24 Ağustos 2007 yılında hizmete açılmıştı.

Akşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Çorba Çeşmesi ’nde, zengin-fakir ayrımı yapılmadan herkes çeşmeden akan sıcak çorbayı porselen kâselerine doldurarak ücretsiz olarak içebiliyor.

           Akşehir Belediyesi ’nin 28.02.2010 tarihinde Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi Başkanlığı ’na yaptığı başvuru değerlendirilerek, 2010 05057 sayılı Marka Tescil Belgesi verilmesine karar verildi.

Türk Patent Enstitüsü, markaların korunması hakkında 556 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre, Çorba Çeşmesi ’ne 10 yıl müddetle tescil belgesi verdi.

           Bu tescil, ticari ürünlerin tescil edilmesindeki sınıflandırma derecesi olan 43.sınıfta yiyecek ve içecek sağlanması hizmetlerinde kullanılmak üzere verildi. Bu belge sayesinde ‘Çorba Çeşmesi ’ adını, Akşehir Belediyesi haricinde hiç kimse kullanamayacak.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul “Akşehir Belediyesi ’nin hizmeti olan Çorba Çeşmesi ’nde zengin-fakir ayrımı yapılmadan herkes, çeşmeden akan sıcak çorbayı porselen kâselerine doldurarak ücretsiz içebiliyor. Akşehir Belediyesi, çok  büyük ilgi gören Çorba Çeşmesi ’ne, Türk Patent Enstitüsü Markalar Dairesi ’ne başvurarak tescil belgesi aldı.2010 05057 sayılı Marka Tescil Belgesi ile Çorba Çeşmesi, 10 yıl müddetçe yiyecek ve içecek sınıfındaki hizmetlerde marka haline geldi.Çorba Çeşmesi, Akşehir Belediyesi ’nin tescilli bir markası olarak Akşehir Halkı ’na hizmet vermeye devam edecektir.Çorba Çeşmesi ’ni Akşehir ’e kazandıran Belediye Başkanımız, Ak Parti Konya Milletvekili Adayı Sayın Op. Dr. Mustafa Baloğlu ’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Sabah 08.00 ’den akşam 20.00 ’ye kadar açık olan Akşehir ’deki Çorba Çeşmesi ’nde, günlük 4 bin kâseye yakın çorba tüketiliyor. Ayrıca isteyen herkesin dilediği kadar çorba içebildiği mekânda ekmek de ücretsiz olarak sunuluyor.

Anahtar Kelimeler: Çorba Çeşmesi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu