Sevgi Evleri İhalesi Sonuçlandı

Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından Akşehir`de yaptırılacak olan ‘Sevgi Evleri` yapım ihalesi sonuçlandı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Sevgi Evleri İhalesi Sonuçlandı
Akşehir ’e yapılması planlanan Sevgi Evleri ’nin ihalesi sonuçlandı. Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Çocuk Esirgeme Kurumu tarafından Akşehir ’de yaptırılacak olan ‘Sevgi Evleri ’ yapım ihalesi geçtiğimiz günlerde yapılarak sonuçlandı. Yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak olan kurum, Seyran Mahallesi Sanayi Yolu ’nda hayvan pazarı olarak da bilinen yere yapılacak. İnşaatı 350 gün sürecek olan tesis, 2012 yılında hizmete girecek” dedi.

Akşehir ’de yapılacak Sevgi Evi ’nin ihalesini İnşaat Mühendisi  Ali Yanpınar kazandı.  52 çocuk kapasiteli olan Sevgi Evleri ’nde 0-6 yaş grubu için birer katlı, 7-12 yaş için ikişer katlı olmak üzere toplam 6 blok Sevgi Evi yapılması planlanıyor.

Her binada yatak odaları, oturma ve faaliyet odaları, mutfak, banyo ve tuvaletlerin bulunacağı evlerde, ortak kullanım için ayrıca büyük bir mutfak ile 1 adette yemekhane inşa edilecek. Ayrıca bir adette idare binası bulunacak.

Oyun, spor alanları ve bahçe düzenlemesinin de yapılacağı Sevgi Evleri ’nde Akşehir ve bölgesindeki kimsesiz çocukların nezih bir ortamda eğitim ve günlük yaşamları sağlanarak topluma kazandırılması amaçlanıyor.

Anahtar Kelimeler: Sevgi Evleri

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu