Ölmeden Katillerinin İsimlerini Doğruladı

- Konya`da Tüfekle Vurularak Ölen Şahsın, Ölmeden Önce Yanına Gelen Polise Katillerinin İsmini Söylediği Öğrenildi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Ölmeden Katillerinin İsimlerini Doğruladı
Konya'da bir kişinin tüfekle vurularak öldürülmesiyle ilgili davada tanık olarak dinlenen polisler, şahsın ölmeden kendisini vuranların isimlerini açıkladığını söyledi.

Olay, 11 Ocak 2011 tarihinde merkez Karatay ilçesi Saraçoğlu kavşağında meydana gelmişti. Kavşakta köfte satan Mehmet Işık (23), bir otomobilden tüfekle ateş açılması sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Konya 1. Ağır Ceza mahkemesinde görülen cinayet davasına tutuklu sanıklar Mustafa Ö., Cengiz Y., tutuksuz sanık İsmail E. ile öldürülen Mehmet Işık'ın annesi Cennet Işık ve taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti sanıklara, "Siz bir kişiyi öldürmüşünüz, bu nedenle kasten adam öldürme davası açılmış" ne diyeceksiniz diye sordu. Sanıklardan Cengiz Y., susma hakkını kullandı. Tüfeği kullandığı iddia edilen Mustafa Ö. ifadesinde, "Olaydan bir hafta önce Mehmet, bir arkadaşıyla beni dini nikahlı eşimin yanında dövdü. Aradan birkaç saat sonra aracımı kurşunladı. Ben olay büyümeden çözülmesi için çabalıyordum. Olay günü de Mehmet'in patronu ile konuşmaya gittim. Köfteciden Mehmet çıktı, elini beline atıp,

silahını çekti. Bende hemen aracımda sürekli bulundurduğum tüfeği alarak birkaç el ateş edip aracıma bindim, giderken de havaya ateş ettim. Cengiz'i ve kendimi korumak için tüfeği kullandım, öldürme kastım yoktu" dedi.

Tutuksuz sanık İsmail E. ise, olay saatinde kendisinin bir internet kafede olduğunu olayla bir alakasının olmadığını söyledi.ÖLMEDEN KATİLLERİN İSİMLERİNİ DOÐRULADI

Mahkeme heyeti özellikle tanık olarak dinlenenlere Mehmet Işık'ın ölmeden önce ne dediğini sordu. Tanık olarak dinlenen polisler, "Anons geldi görev icabı olay yerine gittik. Mehmet yerde yaralı ve baygın şekilde yatıyordu. Ambulansı beklerken çevrede soruşturma yaptık olayı gören var mı diye. Herkes bir şey görmediklerini söyledi, ancak Mehmet ile Mustafa ve İsmail'in kavgalı olduğunu söylediler. Biz bu bilgiyi öğrenirken, Mehmet kendine gelmeye başladı ve ona "Seni kim vurdu, Mustafa Ö. ile İsmail

E'mi" diye sorduk. Mehmet bize hem kafasını sallayarak hem de sözle "Bunlar yaptı" şeklinde cevap verdi" dediler.

Tanık olarak dinlenen ve o anda Mehmet Işık'a yaralıyken yardım eden bir kişi de polislerin verdiği ifadeyi doğruladı.

Duruşma bitene kadar ağlayan anne Cennet Işık ise, "Oğlum olaydan bir hafta önce bunlarla kavga etmiş, onlarda evin etrafında geziyormuş. O yüzden bizim evde durmamızın tehlikeli olduğunu söyleyip evden göndermişti. Birkaç gün sonra tekrar eve geldik. Bir hafta işe ara veren oğlum, para kazanması gerektiği için tekrar işe başladı. Hepsinden şikayetçiyim" dedi.

Mahkeme heyeti, taraf avukatlarının savunmalarını aldıktan sonra eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Duruşma çıkışında tepkisini dile getiren Mehmet Işık'ın annesi Cennet Işık, oğlunu öldürenlere tepki gösterirken baygınlık geçirdi.

Anahtar Kelimeler: -

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu