Bozkırlılar Gecesi Tüm Dostları Bir Araya Getirdi

Bozkırlılar Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bozkırlılar Gecesi, önceki gün akşam Stad içi Mavi Düğün Salonu`nda yapıldı. Bozkırın yanı sıra Konya, Ankara, İstanbul ve değişik illerden yüzlerce Bozkırlının katıldığı gecede hemşehriler hem birbirleriyle özlem giderme imkanı buldu hem Bozkır Kaşık Ekibi`nin birbirinden güzel ve hareketli türküleri ile gönüllerince eğlenme imkanı buldu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Bozkırlılar Gecesi Tüm Dostları Bir Araya Getirdi
Bozkır Belediye Başkanı Mustafa Uyar, geceye katılan tüm hemşehrilerine kendilerini yalnız bırakmadığı için teşekkür ederek, “Bu birliktelik bu tablo olduğu sürece bizim sırtımızı kimse yere getiremez” dedi. Uyar, “Bozkırlılar Derneği tarafından düzenlenen bu gece bir kez daha Türkiye ’nin dört bir yanındaki sevdiklerimizi, dostlarımızı bir araya getirdi. Bu kadar güzel katılımın olması ise beni ayrıca mutlu etti. Bizim için önemli olan sürekli olarak birlik olmamız ve tüm sorunlarımızı birlikte çözmemiz, sevincimizi, acımızı birlikte yaşamamız. Bizlere böylesine bir güzellik yaşattıkları için gecenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Gecenin açılışında konuşan dernek başkanı Burhan Yılmaz, amaçlarının tüm yöre halkını bir araya getirmek olduğunu söyledi. Yılmaz, “Yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz gecemize katılımın fazla olması bizleri sevindiriyor. Bu program sayesinde Türkiye ’nin dört bir yanından gelen misafirlerimiz hem uzun süredir görmediği bir yakını ile hasret giderme imkanı buluyor hem sadece bize has olan Bozkır Ekibi ’nin birbirinden güzel türküleri ile sıla özlemini gideriyor” dedi.

Gecenin en anlamlı bölümü ise Bozkır Belediyesi ve Bozkırlılar Derneği Üyesi Filiz Kılınçel tarafından başlatılan Bozkır Çanakkale Şehitler Anıtı için tüm Bozkır halkından destek sözü alınması idi. Kampanyaya Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Işıktan 250 TL bağışta bulunurken, Soğucak köyünden Ali Şahin 100 torba çimento, Mehmet Arıcan 40 adet kavak Mehmet Duman ise 50 torba çimento bağışladı. Gecenin anısına düzenlenen çekiliş programında ise davetlilere sponsorlar tarafından temin edilen çok sayıda hediye dağıtıldı. Geceye damgasını vuran Bozkır Kaşık Ekibi ise her zaman olduğu gibi yine büyük beğeni topları ve ayakta alkışlandı.

Gece geç saatlere kadara süren programa, CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Konya eski Milletvekillerinden Kadir Demir, Çat Belediye Ziya Kara, Sorkun Belediye Başkanı Abdurrahman Keşir. Bozkırlıları İstanbul ’da temsil eden ve Bozkır için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Kayhan Selek, Ankara ’da kurdukları Bozkırlılar Derneği ile ilçenin adını en iyi şekilde duyuran Hasan Basri Yalçınkaya, daire müdürleri, iş adamları ve çok sayıda Bozkırlı katıldı.

Anahtar Kelimeler: Bozkır Kaşık Ekibi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu