Kader arkadaşları hayat arkadaşı oldu

Obezite hastası sezgin bostancı, kendi gibi hasta olan ve ankara’da katıldığı bir toplantıda tanıştığı sultan bal bostancı ile hayatını.

12.08.2015 13:45, 8 yıl önce eklendi.
Kader arkadaşları hayat arkadaşı oldu
Obezite cerrahisi tüp mide operasyonu ile 1 yılda 140 kilodan 72 kiloya düşen Sezgin Bostancı, obezite cerrahisi gastrik bypass operasyonu ile 1 yılda 130 kilodan 80 kiloya düşen ve Ankara’da katıldığı bir obezite toplantısında tanıştığı Sultan Bal Bostancı ile hayatını birleştirdi. 

Obezite cerrahisi tüp mide operasyonu yaptırarak 1 yıl içinde toplam 68 kilo veren Sezgin Bostancı ile kendisi gibi cerrahi operasyonla 50 kilo veren Sultan Bal Bostancı’nın hayatı, Ankara’da katıldıkları bir obezite toplantısında kesişti. Burada tanışan çift, bir süre görüştükten sonra evlenmeye karar verdi.

Çerkezköy’deki Sedir Restoran’da düzenlenen çiftin düğününe çok sayıda yakını ve arkadaşı katıldı. Verdiği kilolar sayesinde hayatının baştan aşağı değiştiğini dile getiren 28 yaşındaki Sezgin Bostancı, "Obezite cerrahisi kaderiniz değildir. Bu sadece bir geçiş evresidir. Bundan kurtulmak çok kolaydır. Ben ve eşim bundan kurtulduk ve obez bir hayata veda ettik. Sonrasında kader bizi buluşturdu. Biz şu anda çok mutluyuz" dedi.

HAYAT BİZİ BİR ARAYA GETİRDİ

Oldukça heyecanlı ve mutlu olduklarını söyleyen Sultan Bal Bostancı ise, "Obezite cerrahisi ile eşim 68 kilo verdi, ben de 50 kilo verdim. Yaşamımız boyunca bize yük olan kilolarımızdan kurtulduktan sonra hayat bizi bir araya getirdi. Güzel bir arkadaşlığın ardından yolumuzu birleştirme kararı aldık. Çok mutluyuz. Çıktığımız bu yolda obezite ile mücadele eden tüm arkadaşlarımızı destekliyor, bizden gelecek olan nesle de sağlıklı, zayıf ve mutlu günler diliyoruz. Kendine kiloyu yük eden, yaşamı kendine sığ bırakan arkadaşların obezite cerrahisini destekliyoruz. Ömrümüzün sonuna kadar obezite ile mücadele edeceğiz. İnşallah herkes mutlu ve hafif günlerde yaşamını devam ettirir" diye konuştu. 


Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar



Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant