Beyşehir`in Fotoğraf Belgeseli Hazırlanacak

Türkiye`nin en büyük gölünü bünyesinde barındıran Beyşehir ve yöresi, son birkaç yıl içerisinde sanatsal fotoğrafçılığın adresi haline geldi. Beyşehir Fotoğraf Topluluğu (BEYFOT) tarafından, Beyşehir`in fotoğraf belgeseli hazırlanacak.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Beyşehir`in Fotoğraf Belgeseli Hazırlanacak
Beyşehir Fotoğraf Topluluğu (BEYFOT) Başkanı Seyit Konyalı, konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, Beyşehir Gölü ve çevresinin tanıtımının en iyi şekilde yapılmasının yolunun sanatsal olarak fotoğraflanmasından geçtiğini belirtti. Konyalı, “Beyşehir'in tanıtılmasının, turizminin gelişmesinin çekilen sanatsal fotoğraflar yoluyla olacağına inanıyorum. Çünkü, tanıtım adına düzenlenen organizasyonlara baktığımızda bunların zamanla son bulduğunu, devamının gelmediğini görebiliyoruz. Oysa fotoğraf böyle değil. Yılın her mevsimi, hatta her gün her saat, gece, yağmurda karda kış mevsiminde bile hangi anı görsek biz fotoğrafçılar hemen kendimizi dışarı atıp, işte tanıtıma katkı sunacak bu fotoğrafları her an çekebilme imkanına sahibiz. Fotoğraftan başka bir alanda bunu görmek mümkün değil. Bu anlamda, son yıllarda Beyşehir fotoğraf tutkunlarının adresi haline geldi. Özellikle Beyşehir Fotoğraf Buluşmaları etkinlikleri de bu sanatın bölgemizde gelişmesinde önemli bir faktör oldu” dedi.

Beyşehir'de Fotoğraf Topluluğu olarak gerçekleştirdikleri ilk fotoğraf eğitim seminerinin ardından sayıları 15'e ulaşan bir ekip oluşturduklarını bu ekibin bölgede yeni çalışmalara imza atacağını da kaydeden Konyalı, “Beyşehir Gölü bu konuda başlı başına harika bir tema içeriyor. Göldeki balıkçılık faaliyetleri, leylekler vadisi üzerine fotoğraf belgeseli hazırlamayı planlıyoruz. Yine bölgemizdeki tüm tarihi mekanlara geziler düzenleyerek buraların da güncellenen son sanatsal fotoğraflarını çekmeyi hedefledik” dedi.

Uluslararası fotoğraf sanatçısı Reha Bilir ise, Beyşehir'in Fotoğrafçılar Buluşması etkinlikleri sayesinde Türkiye'de fotoğraf tutkunları arasında konuşulan bir mekan haline dönüştüğünü dile getirerek, “Beyşehir artık, Türkiye'de Safranbolu, Kapadokya ve Mardin gibi fotoğrafçılığın merkezi sayılan yerler arasında yer almaya başladı. Bu Beyşehir adına gurur ve keyif verici bir durum. Fotoğrafçılar buluşması 3 günlük bir etkinlik şeklinde kalmıyor. Yıl boyunca yüzlerce fotoğraf tutkunu Beyşehir'e gelip on binlerce fotoğraf çekip bunları Türkiye'ye hatta dünyaya yayıyor. Bu nedenle fotoğraf etkinlikleri Beyşehir için çok önemli bir tanıtım rolü üstleniyor” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Fotoğraf

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu