Has Patili Adaylar Sanayii Esnafını Ziyaret Etti

Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayları Av. Süleyman BOYALI,Av. Mevlüt Cihat Şahin, İsrafil Kösedağ , Hüseyin SELEŞ Zafer sanayi Esnafını ziyaret ettiler.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Has Patili Adaylar Sanayii  Esnafını Ziyaret Etti
Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayları Av. Süleyman BOYALI,Av. Mevlüt Cihat Şahin, İsrafil Kösedağ , Hüseyin SELEŞ  Zafer sanayi Esnafını ziyaret ettiler. Burada esnaflara projelerini anlatan adaylar, halkın sorunlarını dinlediler. .Halkın Sesi Partisi Konya Milletvekili Adayı Hüseyin Seleş konuşmasında; “Sayısı 5 milyonu bulan meslek lisesi ile fakülte ve yüksek okul mezunu gençler üretken alanlarda kendi işinin sahibi olma imkânına sahip olacaklardır. Kalkınmanın plan, uygulama ve desteklerinin yerelleşmesi demokrasiyi derinleştirip siyasal katılımı artıracaktır. Tüm üretici yapılar ajanslara üye olacak ve yerinden teşvik ve denetime gireceklerdir. Bu şekilde başta esnaf ve küçük üreticiler olmak üzere kayıt dışı tüm ekonomik birimler kayıt altına alınarak “kayıtlı ekonomi” teşvik edilmiş olacaktır.” Dedi.HAS Parti Konya Milletvekili Adayı Av. Süleyman Boyalı ise adil bir vergi sistemi kurulacağını anlatarak şunları kaydetti; “ Yatırım ve istihdam üzerindeki vergi yükü azaltılacaktır. Herkes mali gücü ile doğru orantılı vergi ödeyecektir. Yüksek vergi oranları yerine vergi tabanının genişletilmesi sağlanacaktır. Harcama üzerinden alınan dolaylı vergiler yerine gelir ve servet üzerinden alınan doğrudan vergiler öne çıkarılacaktır. Her türlü gelirin asgari ücret tutarındaki kısmı vergiden muaf tutulacaktır. Başta faiz gelirleri ile kentsel rantlar olmak üzere her türlü rant etkin bir şekilde vergilendirilecektir. Lüks tüketim etkin şekilde vergilendirilecektir.” Dedi.

HAS Parti Konya Milletvekili Adayı İsrafil Kösedağ ise konuşmasında partisinin esnafa yönelik çalışmalarını aktardı. Kösedağ; “Hem esnaf üzerindeki vergi yükünün düşürülmesi, hem de esnafın kayıt altına alınması sağlanarak kayıt dışı ekonominin azaltılması amacıyla; Esnaftan var olan tüm vergiler kaldırılarak, sadece gerçek usulden % 1 oranında vergi alınacaktır. Esnafın finansal sorunlarının giderilmesi, bankalara olan bağımlılığının azaltılması amacıyla Halk Bankası; yönetimi esnafta, denetimi devlette olacak şekilde esnaf bankası haline getirilecektir.  Gerçekçi döviz kuru uygulaması ile Çin vb. ülkelerin düşük fiyatlı malları ile rekabet sağlanacaktır.  Alışveriş Merkezleri (AVM) Kanunu bir an önce çıkartılacak; AVM ’ler ancak şehir dışında açılabilecek ve çalışma saatleri sınırlanacaktır. Esnafa öncelikli olarak AVM ’lere hissedar olma imkânı sağlanacaktır.” Dedi.HAS Parti Konya milletvekili adayı Av. Mevlüt Cihat Şahin ise Halk Danışma Kurulları oluşturacaklarını belirterek; “Kamu tarafından yapılacak büyük ölçekli projelerin yerindeliğini danışacağımız “Halk Danışma Kurulları” oluşturacağız. Her büyük kamu projesi (kent-sel dönüşüm projeleri, barajlar, tarım ve orman arazilerinin imara açılması, sahillerin kullanımı, boğaz köprüsü gibi büyük projeler, termik santraller vb.) tasarım aşamasında iken mutlaka halkın görüşleri de alınarak karara bağlanacaktır.  Mahalleler kentsel dayanışma ve kaynaşmanın vuku bulduğu, toplumsal değerlerin yeni kuşaklara aktarıldığı yerlerdir. Mahallelerin yeniden tesisi ve korunması için gerekenler yapılacaktır. imar planları mutlaka geleneksel mahalle yaşamı dikkate alınarak yapılacaktır. Su havzaları yönetimi için etkin tedbirler alınacaktır. Gıda ve su güvenliğini kesinlikle sağlayacağız.” Dedi.Anahtar Kelimeler: HAS PARTİ

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant