Romanya`lı Tatarlar Mevlâna`yı Ziyaret Etti

Romanya Tatarları Demokrat Birliği Köstence Şubesi`nin organizesi çerçevesinde Türkiye`ye gelen 43 kişilik Tatar heyeti, Mevlâna Türbesi başta olmak üzere üç gün boyunca şehrimizin tarihi ve turistik yerlerini gezdi

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Romanya`lı Tatarlar Mevlâna`yı Ziyaret Etti
Romanya Tatarları ’ndan oluşan bir heyet, Hz. Mevlana Türbesi ile Konya Kırım Türklerini ziyaret etti.

Romanya Müslüman Tatarları Demokrat Birliği Köstence Şubesi ’nin organize ettiği Türkiye Gezisi çerçevesinde 43 kişiden oluşan grup, üç gün Konya'da misafir edildi.

Romanya ’lı Tatarlar, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Konya Şubesi yönetim kurulu ve QHA Konya Muhabiri tarafından karşılanarak otellerine yerleştirildi. Konya'da kaldıkları süre içerisinde Konya'nın tarihi ve turistik yerlerini gezen Tatar misafirler, Mevlana Müzesi ’ni de ziyaret ederek Hz. Mevlâna hakkında Rehber Necdet Temirkaya ’dan bilgi aldılar.

Kırım Türkleri Derneği Konya Şubesi ’ni de ziyaret eden gruba burada Dernek Folklor Hocası Nuri Devret tarafından akerdion eşliğinde Kırım ’ın en güzel şarkı ve türkülerinden bir fasıl geçildi. Bu mini konsere misafirlerin hep bir ağızdan eşlik etmesiyle çok güzel dakikalar yaşandı.

Erol Ağali'nin Başkanlığındaki Romanya Müslüman Tatarlarından oluşan heyette Kadınlar Kolu Başkanı, Bükreş Dernek Protokol Komisyonu Başkanı, Köstence Din Komisyonu Başkanı gibi yöneticiler de bulundu. Grup, üç gün devam eden Konya ziyaretinden memnun bir şekilde Polatlı'ya yolcu edildi.

Anahtar Kelimeler: Senay gelinlik

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu