Tepekent`te Ağaçlandırma Seferberliği

Tepekent Belediyesinde ağaçlandırma çalışmaları hız kesmiyor. Belediye bu yıl 2 bin civarında fidanı toprakla buluşturdu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Tepekent`te Ağaçlandırma Seferberliği
Ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi veren Tepekent Belediye Başkanı H. Hüseyin Karsavuran yaptığı açıklamada, “2011 yılı bahar mevsiminde,  Selçuklu Belediyesi, Konya Şeker ve İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ’nden temin ettiğimiz çam, sedir, ardıç, kabir selvisi ve diğer süs bitkilerinden oluşan 2 bin civarında fidan dikimi gerçekleştirdik” dedi.

Başkan Karsavuran, Tepekent İlköğretim Okulu ile işbirliği yaparak belde girişine dikilen fidanların sulanması için damlama sulama sistemini de faaliyete geçirdiklerini belirterek, beldeye farklı bir görüntü kazandırdıklarını ifade etti.

Başkan Karsavuran, bu yıl ki fidan dikimi sürecinde kendilerine yardımcı olan Selçuklu Belediyesine, Konya Şeker, İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerine ve ağaçlandırma çalışmalarında işbirliği yapan Tepekent İlköğretim Okulu Müdürlüğüne teşekkür ederek benzer faaliyetleri bundan sonra da sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler: Tepekent

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu