Şehit Aileleri Hatim yemeğinde buluştu

Konya Şehit Aileleri Derneği tarafından 15 yıldır geleneksel olarak düzenlenen,

20.10.2015 11:17, 8 yıl önce eklendi.
Şehit Aileleri Hatim yemeğinde buluştu

ve şehidin ailesi tarafından tüm masrafları karşılanan, 'Şehit Hatim Yemeği' şehit yakınlarını ve çok sayıda davetliyi bir araya getirdi.

Her pazartesi günü bir şehit için hatim duası ve yemek ikramı ile şehit aileleri hem evlatlarını rahmet ve dua ile anıyor, hem tüm şehit aileleri arasında güzel bir dayanışma örneği sergileniyor.Bu hafta düzenlenen programın ev sahipliğini ise 14 Ekim 2004 yılında Van Çatak  ilçesinde şehit olan Remzi Yavşancı'nın babası Mustafa Yavşancı yaptı. Şehit Aileleri Dernek Binası önündeki parkta düzenlenen programa Ak Parti Konya Milletvekilleri Hüsniye Erdoğan, Leyla Şahin Usta, Konya Vali Yardımcısı Ejder Sarıçicek, Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İzzet Güneş, Şube Müdürü Mehmet Sütçü, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ablası Ayşe Çalık ile çok sayıda şehit ailesi ve davetliler katıldı.

Konya Şehit Aileleri Dernek Başkanı Recep Pekdemir yemekte yaptığı konuşmada,

"Yemeğimizin amacı yürekleri evlat acısı ile yanan tüm şehit ailelerimizi böylesine anlamlı bir günde bir araya getirerek hem evlatlarını bir kez daha rahmet ile anmak, hem kendi aramızda olduğu gibi tüm kesim ile birlik ve dayanışma duygularını artırmaktır. Bu günkü programda bizleri yalnız bırakmayan davetlilerimizin katılımı ile gerçekleşti. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler: ŞehitYemekAileDernek

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant