Yaşayan Atatürk Temalı Resim Sergisi

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 77.yıldönümünde

10.11.2015 22:11, 6 yıl önce eklendi.
Yaşayan Atatürk Temalı Resim Sergisi

Mustafa Karaciğan İlkokulun da düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı. Törende  “Yaşayan Atatürk” temalı resim sergisi de açıldı.

 

Tören, 10 Kasım sabahı, Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı saat olan 09.05 de çalınan siren sesiyle başladı. Öğrenci ve velilerin yoğun katılıyla gerçekleşen tören daha sonra okulu spor salonunda devam etti.

Programın açılış konuşmasını okul müdürü Kamil Serin yaptı. Serin yapmış olduğu konuşmada öğrencilere hitaben, “Atatürk, bu milleti bir ve beraber tutabilmek için elinden gelenin en iyisini yapmıştır. Biz de, Onun gösterdiği yoldan gitmeli, memleket için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü saygı ile anıyorum” dedi.

 

Daha sonra 3-E sınıf öğretmeni Özlem Uzunçakmak tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Konuşmanın ardından Mustafa Karacığan İlkokulu ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri ve sınıf öğretmenleri Funda Özdöl, Sema Eraltuğ ve Bekir Ertürk’ün katılımıyla okul izcileri tarafından Emine Altınışık liderlerliğinde gerçekleştirilen “Yaşayan Atatürk” temalı sergi açıldı. Hafta boyunca serginin açık olacağı öğrenci ve velilerin yanı sıra mahalle halkının da sergiyi gezebileceği ifade edildi. Programın sonunda katılımcılara müzik ve şiir dinletisi sunuldu.

Anahtar Kelimeler: AtatürkResinOkulSergiTema

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat