Konya`da Stk`lar Halkı Afrika`ya Yardıma Çağırdı

Konya`da faaliyet gösteren 70`e yakın Sivil Toplum Kuruluşu (STK) yaptıkları ortak açıklamayla vatandaşları açlık ve susuzlukla boğuşan Afrika`ya yardım etmeye davet etti.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da Stk`lar Halkı Afrika`ya Yardıma Çağırdı
Konya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları adına bazı kuruluş temsilcileriyle bir basın açıklaması yapan Konya STK Platform Başkanı Latif Selvi, Afrika'nın bir kısmında, yaşanan kuraklık nedeniyle Sudan, Somali, Etiyopya gibi ülkelerde yaşayan halkın açlıkla boğuşmak zorunda kaldığını belirterek, "Bu yaşanan büyük çaresizlik ve dram karşısında tüm dünya sınavdan geçmekte ve bu sınav neticesi insanlıktan eser kalıp kalmadığını göstermek zorundadır. Bizim kanaatimizce yeryüzünde yaşanan sorunların temelinde, Allah'ın bahşettiği zenginliğin paylaşımcı bir anlayışla taksimine yanaşılmaması, sömürü ve köleleştirme gibi şekillenmiş ayrımcı, seçkinci, üstün insan anlayışı yatmaktadır. Tespit ettiğimiz mevcut duruma rağmen, hamiyet perver insanlarımız sorumluluk bilinciyle seferber olmakta, varlıklı olmak bugün için lazım diyen zenginlerimizin emanetlerini taşıyan organizatör kuruluşlarımız seferber olmuş yaraları sarmaktadırlar" dedi.
Memur-Sen olarak genel merkez çapında düzenlenen kampanyayla tüm kamu çalışanlarının Afrika'daki insanlara yardım etmeye çağırıldığını da ifade eden Selvi, Konya'daki tüm kamu çalışanlarını ve yardımsever vatandaşları bu kampanyalara destek vermeye çağırdı.
Anahtar Kelimeler: TSK

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant