Eğitim Birimini AR-GE Olarak Görüyoruz

Genel sekreterlik tarafından düzenlenen ‘Eğitimde Ortak Dil Çalıştayı’ na katılan eğitim hemşireleri 2016 yılının planlamasını yaptılar.

01.12.2015 10:30, 7 yıl önce eklendi.
Eğitim Birimini AR-GE Olarak Görüyoruz

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık kurumlarında görev yapmakta olan eğitim hemşireleri ‘Eğitimde Ortak Dil Çalıştayı’nda bir araya geldiler.   Merkez ve ilçe hastanelerde görev yapmakta olan eğitim hemşirelerinin katıldığı çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin, 2016 yılında nasıl bir eğitim birimi hedeflediklerini katılımcılara aktardı. Sahadan gelecek olan desteğin kendileri için son derece önemli olduğuna dikkati çeken Ergin, genel sekreterlik olarak hastanelerin eğitim birimi çalışmalarını altı aylık dönemler halinde değerlendireceklerini vurguladı.

Birliğe bağlı tüm sağlık tesislerinde aynı dili kullanmanın, aynı vurguları yapmanın eğitim birimlerinin aktif çalışması sayesinde mümkün olabileceğini ifade eden Ergin, “Kurum olarak eğitilmiş insan kaynağını önemsiyoruz. Eğitim birimini bizler AR-GE birimi gibi görüyoruz” dedi. Hastane çalışanlarını mesleki anlamda daha ileriye götürmek için eğitim birimine önemli görevler düştüğün de altını çizen Ergin, “Genel Sekreterimiz hemen hemen her ilçemizde bire bir motivasyon toplantıları gerçekleştirerek bizlere eğitim konusunda büyük bir destek verdi. Yapılan toplantıların çok olumlu sonuçları olduğunu gözlemledik. Bu nedenle eğitim birimimize sağladığı destek için kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da 2016 yılının eğitim alanında daha fazla efor sarf edilecek bir yıl olacağının altını çizerek, ‘sürekli eğitim ama nasıl’ sorusuna gerçekleştirilecek çalıştayda cevap bulunması gerektiğini söyledi. Eğitim biriminde görev yapan sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntılardan haberdar olduklarını da belirten Darılmaz, “Çalıştığınız kurumların fiziki şartları farklı, hizmet verdiğiniz alanlar farklı, hizmet veren ve alan kişilerin özellikleri ve eğitim seviyeleri farklı. Bu kadar çok farklı alanların olduğu bir ortamda ortak dil oluşturmanın kolay olmadığının farkındayız. Fakat sizler anlayış kapasitesi en düşük kişiye göre hedefler belirlemeli ve eğitimler düzenlemelisiniz, kime göre nasıl bir eğitim vereceğinizi sizler belirlemelisiniz” dedi.

Anahtar Kelimeler: ArgeEğitimKonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu