Türkiye ile Katar arasında vize kalktı

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, katar'da yaptığı açıklamada katar ile türkiye arasındaki vizelerin kalktığını söyledi.

02.12.2015 15:30, 8 yıl önce eklendi.
Türkiye ile Katar arasında vize kalktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar ziyareti boyunca ikamet ettiği otelde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, Katar ziyareti sırasında yapılan Yüksek Düzeyli Stratejik Komite toplantısında 15 anlaşmaya imzaların atıldığını ifade ederek, “Bu 15 anlaşmayla birlikte bir ilki burada gerçekleştirdik. İkincisi de 2016 yılı içinde Türkiye’de olacak. Burada bakanlarımız kendi ilgi alanlarına giren konularda çalışmalarını yıl boyu en ideal şekilde sürdürecekler. Ve daha sonra da Cumhurbaşkanı, Devlet Başkanı olarak bir araya gelmek suretiyle bu neticeye noktayı koyacağız. Bugün bana göre şu anlaşmalar çok çok önemli fakat bunların içerisinde daha sonra adeta 16’ıncı diyebileceğimiz bir adım daha attık ki. O da vizelerin kaldırılması olayıydı. Bundan böyle Katar ve Türkiye arasında vizelerde kaldırılmış oldu. Rahatlıkla Türk vatandaşları, Katar vatandaşları ülkelerimiz arasında gidip gelebilecekler. Bu adeta bir son saniye adımı diyebiliriz. Bundan dolayı değerli kardeşim Şeyh Temim’e çok çok teşekkür ediyorum. Hemen bir anda gayet pratik bir şekilde talimatları ilgili birimlerimize verdik. Karşılıklı notaları göndermek suretiyle bu adımı atmış olduk” dedi.

Erdoğan, BOTAŞ ve Katar petrol arasında doğal gaza ilişkin maddeye yönelik soruya, “Bu konuyla ilgili bildiğiniz gibi aslında Katar petrolünün ta geçmişten bu yana Türkiye’de LGN yatırıma girme teşebbüsü de vardı. Şu anda Türkiye’de malum gelişmeler sebebiyle de LGN noktasında nasıl bir adım atabiliriz, Türkiye’de bir yatırıma LGN depolama noktasında girebilir miyiz bunun arayışı içerisindeydiler. Biz de buna olumlu baktığımızı söyledik. Şu anda bu konuyla ilgili gerek özel sektörün gerekse devletin biliyorsunuz LGN depolama tesisleri var. Burada belki hükümetten hükümete veyahut da farklı bir şekilde bir yatırım adımı atılmış olacak” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: katarvizehaberhaberler

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant