Karaman`da Yht İçin Konulan Hızlı Raybüs Seferleri Başladı

Konya Ankara arasında başlayan Yüksek Hızlı Tren seferlerine bağlantılı olarak Karaman`dan Konya`ya konulan hızlı raybüs seferleriyle yolcu taşımaya başladı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Karaman`da Yht İçin Konulan Hızlı Raybüs Seferleri Başladı
Karaman`dan Konya`ya başlatılan iyileştirilmiş hızlı raybüs seferleri nedeniyle Karaman Garı`nda bir tören düzenlendi. Törene Karaman Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün, Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Adli Yargı Komisyonu Başkanı Mehmet Öztunç, bazı daire müdürleri ve basın mensupları katıldı. Vali Süleyman Kahraman, hızlandırılmış raybüs ile Karaman`dan Konya`ya 1 saatte gidileceğini ve Konya`dan Yüksek Hızlı Trene binen bir yolcunun yaklaşık 3 saatte Ankara`da olacağını söyledi. Karaman Garı`ndaki kısa törenin ardından Ankara`ya gidecek olan Yüksek Hızlı Trenin 11.30 seferine yetişmek için Karaman`dan saat 10.10 trenine binen Vali Süleyman Kahraman ve beraberindeki heyet, Konya`ya hareket etti. Vali Süleyman Kahraman, Konya`ya gidişi sırasında trende yaptığı açıklamada, “Bugün burada son derece anlamlı bir açılışı bir tanıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu heyecanı birlikte paylaşıyoruz. Konya-Ankara arasını bir buçuk saate düşüren hızlı tren seferlerine başladı. Bu Karaman-Ankara arasındaki mesafenin de 3 saate alınacağının müjdesi oldu. Seferlerine başlayan hızlı trenle hasretler daha çok çabuk son bulacak. Mesafeler kısalacak. Kültür ve turizm alanında da belli bir hareketlilik yaşanacak. Konya`nın yanında ilimizin imkanları da daha da zenginleşecek. Bu projeyle birlikte vatandaşımız en başta zamandan tasarruf etmiş olacaklar” dedi. Vali Kahraman, bu hizmetin Türkiye`nin vizyonu ve ufkunun genişliğini ortaya koyması bakımından derin anlamlar taşıdığını belirterek, “Modern ve konforuyla göz kamaştıran bu proje aynı zamanda gelecek nesillerin de daha güzel hizmet üretmesinde onların ilham kaynağı olacaktır. Çünkü çok kısa sürede ortaya konulan bu güzel eser ülkemizin sahip olduğu potansiyelin ve imkanların insanlarımızın azim ve kararlılığını dile getirmiştir. Böylesine modern bir projenin ortaya çıkmasına vesile olan başta sayın Başbakanımızı, hükümetimizin bütün üyelerini, milletvekillerimizi, Ulaştırma Bakanımızı, Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünü tebrik ediyorum” diye konuştu.
Yaklaşık 1 saatte Konya`ya varan Karaman heyeti Konya Garı`nda bekleyen Yüksek Hızlı Treni gezerek Ankara`ya gidecek yolculara iyi yolculuklar diledikten sonra Konya Gar Müdürü Hasan Doğan`dan bilgi aldılar.
Anahtar Kelimeler: Karaman

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant