‘Dinimizde Cevabı Olmayan Soru Yoktur’

‘İslam Ahlakı’ konulu konferansta sağlık çalışanları ile bir araya gelen Müftü Akpınar,

27.12.2015 14:12, 7 yıl önce eklendi.
‘Dinimizde Cevabı Olmayan Soru Yoktur’

 Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği idareci ve çalışanları ile ‘İslam Ahlakı’ konulu konferansta bir araya geldi. Dini konularda bilmediğimiz ya da yanlış bildiğimiz çok fazla konu olduğunu belirten Müftü Akpınar, “Vakit bulamıyor, araştırma yapmıyor ve bildiklerimiz ile yetinmeyi tercih ediyoruz. Oysaki dinimiz bilgi öncelikli bir dindir. Bu nedenle bu tür toplantı ve organizasyonları bir araya gelişleri kurum olarak önemsiyoruz. Umarın yaptığımız toplantıların benzerleri zaman zaman tekrarlanır” dedi.

‘Dinimizde cevabı olmayan soru, çözümü olmayan sorun da yoktur’ diyen Akpınar, “Öğrenmek için sormak ayıp değildir. Bu nedenle araştırmaktan, soru sormaktan korkmamalıyız. Kafamıza takılan soruları ise gerçekten işin ehli olan kişilere sormalı ve cevapları almalıyız” diye konuştu. Dinimizdeki ilk emrin, ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ ayeti olduğunu da hatırlatan Akpınar, “Bir insan neye nasıl iman edeceğini öğrenmelidir. Bu nedenle dinimizde ilk emir ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ ayetidir. Ama sadece ‘Oku’ değildir. Çünkü sadece okuyanlar, Allah rızasını gözetmeyenler insanlığın başına dert olabilmektedirler. Rabbinin adı ile okuyanlar ise her zaman hayırlı hizmetlerle anılmışlardır” dedi.

Kalabalık bir dinleyici topluluğunun olduğu konferansın son bölümünde katılımcıların sorularına da cevaplar veren Akpınar, daha sonra Genel Sekreter Gökhan Darılmaz’ın makamına geçerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Genel Sekreterlik bünyesinde her hafta Cuma günleri çeşitli konu ve konuklar ile devam eden etkinliğe katılan Akpınar’a teşekkür eden Darılmaz, “ Genel sekreterlik olarak tüm çalışanlarımızın aynı hedefe kilitlenmesi, aynı duyguları paylaşabilmesi ve aynı kavramların zihinlerde aynı düşünceyi oluşturabilmesi için bu tür etkinliklere ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Bizi biz yapan, başka toplumlardan farklı kılan değerlerimizi öğrenmeli ve yaşatmalıyız” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu