26. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları Sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Başkanlığı İlçe Danışma Meclisi Toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda AK Parti Çumra, Güneysınır ve Akören ilçe teşkilatlarının organize ettiği 26. İlçe Danışma Meclisi toplantıları, yine geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
26. İlçe Danışma Meclisi Toplantıları Sürüyor
AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Mustafa Erkuş, Ömer Faruk İyibildiren ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen danışma meclislerinde gündeme ilişkin konular, sorunlar ve istekler konuşuldu.
Akören ilçesinde başlayan Danışma Meclisi Toplantısı İlçe Başkanı Fahrettin Çolak başkanlığında ve AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Fındık koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Güneysınır ilçesinde devam eden Danışma Meclisi Toplantılarında divan başkanlığını Güneysınır İlçe Başkanı Ahmet Erol, koordinatörlüğü AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özkaya yaptı.
Çumra ilçesinin danışma meclisi toplantısı ise İçeri Çumra Beldesi ’nde gerçekleştirildi. Divan başkanlığını Çumra İlçe Başkanı Kemal Çolak ’ın yaptığı toplantıda koordinatörlük görevini AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Avcıoğlu yürüttü.
Üzülmez: “Sorunlarınız olduğu için AK Parti var”
Toplantıda Konuşan AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti ’nin ülke genelinde yaptığı hizmetlere değinerek, sorunların birer birer çözüldüğünün altını çizdi. Üzülmez, “AK Parti Çumra, Güneysınır ve Akören ilçelerinden, beldelerinden ve köylerinden büyük destek almıştır. Elbette ki sorunlarınız ve tavsiyeleriniz vardır. Ama zaten sorunlarınız olduğu için AK Parti var. Sizin sorunlarınızın yerinde tespiti için bu tür toplantılarda bir araya geliyoruz. Türkiye 2000 ’li yıllarda yaşadığı sıkıntılardan sonra 2001 ’de çok ciddi bir kriz yaşadı. Bu krizden sonra da halkımızın bağrından AK Parti çıktı. Bir yıl içinde de AK Parti büyük bir teveccühle iktidara geldi. 9 yıldır Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkenin sorunları çözülmeye devam ediliyor” dedi.
Sorgun; “Teşkilatlarımızla bir arada olmak gurur verici”
Ardından konuşmasını yapan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, teşkilat çalışmalarına hiçbir zaman ara vermediklerini her zaman canlı ve heyecanlı teşkilatlar olarak Konya ’nın siyaset sahnesinde olduklarını dile getirerek, danışma meclislerini de bu anlamda önemsediklerini söyledi. Başkan Sorgun; “Teşkilatlarımız seçimden önce de seçimlerden sonra da her zaman canlı ve diri olmuşlardır. Onlarla gurur duyuyoruz. Her seçimde bize önemli başarılar kazandırmışlardır. Referandumda hem de genel seçimlerde Çumra ’sından, Akören ’ine, Güneysınır ’ından, Yunak ’a, Akşehir ’e ve adını saymadığım bütün ilçelere gönül borcumuz var. Bunun devamı için her zaman teşkilatlarımızı dinlemeyi, onların sorunlarını istek ve temennilerini dinlemek için teşkilatlarımız ile bir araya geliyoruz” dedi.
Sorgun: “Avrupa Türkiye ’yi takip ediyor”
Dünya gündemine ilişkin açıklamalarda da bulunan Başkan Sorgun, Türkiye ’nin sadece içeride değil, ülke dışında da yakından takip edildiğini kaydetti. Başkan Sorgun şöyle devam etti: “Bırakın Türkiye ’yi artık dünya bugün Başbakanımızı ve ülkemizi konuşuyor. Ve üzerinde güneş batmayan ülke denilen İngiltere ve Fransa adeta bir çocuk telaşıyla köşe kapmaca oynar gibi Türk heyetinden önce apar topar Libya ’ya gitme kararı aldılar. Bu da bütün dünyanın dikkatini çekti. Ama bizden önce gittiler diye Başbakanımız programını değiştirmedi. Tüm bunlar gösteriyor ki nasıl ki kılcal damarlardan beyine kan depolanırsa, sizlerin desteğiyle Başbakanımız sadece bizim değil dünyanın lideri olur. Akarsular, nehirler olmadan denizler, okyanuslar oluşamazsa sizlerin desteği olmadan Türkiye daha da büyüyemez.” Toplantının devamında ilçe ve belde teşkilatlarının istek ve sorunları ele alındı. Toplantının sonunda ise 12 Haziran Genel Seçimleri ’nde ilçelerde AK Parti ’ye en fazla destek veren beldelerin başkanlarına birer teşekkür plaketi verildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant