Sudan`dan Selçuk Üniversitesi`ne İşbirliği Çağrısı

       Sudan Khartoum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdelkarim Hassan Awad başkanlığında öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan heyet, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve uygulama alanlarını inceledikten sonra Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan`ı makamında ziyaret etti. Dr. Awad, çalışmalarını yakından takip ettikleri Selçuk Üniversitesi ile işbirliği yapmak istediklerini söyledi.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Sudan`dan Selçuk Üniversitesi`ne İşbirliği Çağrısı
Heyet, öncelikle Ziraat Fakültesi ’nin derslik ve laboratuarlarını inceledi ardından da fakültenin fiziki yapılanması ile eğitim imkanlarını içeren brifing aldı. Uygulama alanlarını da büyük bir ilgiyle gezen heyet üyeleri, 1 gün süren incelemenin ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan ’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ile Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Fikret Akınerdem de hazır bulundu.

İŞBİRLİÐİ TEKLİFİ

Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken “Yurtdışındaki pek çok üniversiteden konuklarımız oluyor. Her fakültemizi belirli dönemlerde çeşitli heyetler ziyaret ediyor. İşbirliği yapmak istediklerini dile getiriyorlar. Bu da fakültelerimizin ne kadar büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor. Sudan KhartoumÜniversitesi de bu ziyaretçiler arasında bulunuyor. Bizimle işbirliği yapıp, kendi çalışmalarında Ziraat Fakültemizi model almak istiyorlar. Onlara destek vermek bizi mutlu eder.” dedi.

Khartoum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Abdelkarim Hassan Awad da, “Türkiye ’ye gelmeyi uzun süredir istiyorduk. Özellikle Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi ’ni ziyaret etmek istedik. Ziyaret sırasında fakültenin her bölümü gezdik ve inceledik. Tüm gözlemlerimizi rapor haline getireceğiz. Selçuk Üniversitesi ile akademik işbirliği yapmak istiyoruz. Bize ilgi gösterdikleri için başta Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan olmak üzere bütün akademisyenlere teşekkür ederiz.” diye konuştu.

“İŞBİRLİÐİNE HAZIRIZ”

Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Öztürk ise “Ülkemizi ve bölgemizi yakından tanımak istiyorlar. Konya, üniversite ve fakültemiz ile ilgili kendilerine detaylı bilgi verdik. Fakültemizi model alarak eğitim, araştırma, sosyal ve kültürel alanda işbirliği yapmak istiyorlar. Fakülte olarak her türlü desteği vermeye ve işbirliğine hazırız” dedi.
Anahtar Kelimeler: Önce İnceleme Sonra Ziyaret

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu