Konya Şeker Konyalıların Gururudur

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, Konya Ticaret Borsası Başkanı (KTB) Uğur Kaleli ile MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Erkuş, Şeker Kurulu Üyeliği görevine seçilen Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Hamdi Bağcı`ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya Şeker Konyalıların Gururudur
Ziyarette Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker ’in marka olarak Konyalıların gururu olduğunu belirten MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, “ Türkiye ve Uluslar arası piyasalarda birçok ürünü üreten Konya Şeker iştiraklerinin, gerek istihdama gerekse üretime sağladığı katkı takdire şayandır” dedi.

Konuşmasında PANKOBİRLİK seçimlerine de değinen MÜSİAD Başkanı Korkmaz, “Çiftçilerimizin alın teri ile kurup büyüttüğü PANKOBİRLİK, yine çiftçilerimizin birlikteliği ile bu zamana kadar en doğru şekilde idare edildi. PANKOBİRLİK seçimlerinde çiftçi temsilcilerinin kendi gelecekleri için en doğru seçimi yapacakları kesindir. Demokrasilerde çoğul kanaati ve yetkisinin önemi aşikârdır. Bu nedenle seçimlerin ertelenmesi birliğin iradesine ters düşmektedir” şeklinde konuştu.

Konya Ticaret Borsası (KTB) Uğur Kaleli de sözlerine Şeker Kurulu Üyeliği görevine seçilen Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkası Hamdi Bağcı ’yı tebrik ederek başladı.

Konya Şeker Fabrikasının, Konya tarımının gelişmesi açısından büyük önemi olduğuna vurgu yapan KTB Başkanı Kaleli, “ Özellikle pancar ekicileri her geçen gün büyüyen Konya Şeker iştirakleri sayesinde üretimlerini daha kaliteli olarak arttırır duruma gelmişlerdir. Bu nedenle Konya Şeker Fabrikası iştiraklerinin Konya çiftçisi için önemi büyüktür” dedi.

PANKOBİRLİK seçimlerinin ertelenmesinin çiftçinin hür iradesine ters düştüğünü belirten Kaleli, “Bakanlık tarafından ertelenen PANKOBİRLİK seçimleri, kurumun kendi işleyişi ve çiftçimizin kendini ifade edebilmesi için eksiklik olmuştur. Seçimle kendi yönetimini oluşturan bir kurumun seçimlerini ertelemek çeşitli sıkıntıları da beraberinde getirecektir. Bu nedenle PANKOBİRLİK seçimleri en kısa zamanda yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı ve Şeker Kurulu Üyesi Hamdi Bağcı, MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz ve Konya Ticaret Borsası Başkanı (KTB) Uğur Kaleli ’ye çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Anahtar Kelimeler: Başkanı (KTB) Uğur Kaleli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu