Akşehir`de Yaşlılar Günü Kutlaması

Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Konya`nın Akşehir İlçe Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle bir etkinlik düzenlendi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Akşehir`de Yaşlılar Günü Kutlaması
Akşehir Kültür Merkezi`nde düzenlenen etkinliğe; Kaymakam Ahmet Katırcı, İlçe Emniyet Müdürü Ata Akman, diğer protokol üyeleri ile Akşehir Nasreddin Hoca Huzurevi`nde kalan yaşlılar katıldı. Etkinlikte konuşan Kaymakam Katırcı, yaşlıların en güzel şekilde yaşamayı hak ettiklerini belirterek, "Biz devlet olarak, insan olarak onlara gerekli önemi vermeliyiz diye düşünüyorum. Ben bunu bir gönül borcu olarak da düşündüğüm için bir şeyler söylemeye çalışayım" dedi. Ardından "Kara Tren" ve "Türkiyem" adlı parçaları Akşehir Belediyesi Fasıl Grubu eşliğinde seslendiren Katırcı, "Bütün yaşlılarımızın, bütün analarımızın, bütün babalarımızın ellerinden öpüyorum" dedi. Katırcı`nın söylediği şarkılar izleyenlerden büyük alkış aldı.
Akşehir Belediyesi Fasıl Grubu`nun çaldığı hareketli parçalarla eğlenen yaşlılar ile Akşehir Kültür Merkezi renkli görüntülere sahne oldu. Bazı yaşılar sahneye çıkarak oyunlar oynayıp hünerlerini sergiledi. Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri de, "Tavuğu Kim Çaldı" ile "İbibik Gububuk" oyunlarını sergiledi. Yaşlıları kahkahaya boğan gösterilerin ardından, bir izleyicinin de katılımıyla sergilenen "Vız Vız" oyununu da ilgiyle izleyen yaşlılar eğlenceli dakikalar geçirdi. Etkinlik sonunda Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri`nin en küçük yareni tarafından açılan Türk Bayrağı izleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Program Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul`un da katıldığı yemek ikramı ile sona erdi.
Anahtar Kelimeler: Yaşlılar Haftası

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant