Selçuk`ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Selçuk Üniversitesi ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen `Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” 20 Ekim`de başlayacak. 20 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimlerde girişimci adaylarının sahip olduğu iş fikrini `İş Planı”na dönüştürmek için gerekli olan teorik ve uygulamalı bilgiler verilecek.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Selçuk`ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Konya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Botsalı, eğitime katılarak başarılı olanlara kendi işletmelerini kurmaları için KOSGEB tarafından 27.000 TL hibe ve 70.000 TL geri ödemeli destek verildiğini söyledi. Eğitim sırasında hazırlanan ve desteklenmeye değer bulunan girişimci adayların çalışmaları için KOSGEB tarafından önemli oranlarda destek verildiğini hatırlatan Prof. Dr. Botsalı, “Başarılı adaylarımıza işletme kuruluşu için 5.000 TL hibe, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım için 10.000 TL hibe destek, işletme giderleri için 12.000 TL hibe destek, sabit yatırımlar için 70.000 TL teminatsız ve faizsiz destek veriliyor.” dedi.

Prof. Dr. Botsalı, ayrıca eğitim süresince dereceye giren yüksek veya yeni teknoloji odaklı ilk 10 çalışmayı gerçekleştiren adaya Teknokent olarak kendi şirketlerini kuruncaya kadar ücretsiz ofis ve önkuluçka hizmeti sağlanacağını da ifade etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant