şehit olan iki pilotun cenazeleri askeri hastaneye kaldırıldı

Konya`da eğitim uçuşu yapan F-4 savaş uçağının düşmesi sonucu şehit olan 2 pilotun cenazesi askeri hastaneye kaldırılırken, uçağın parçaları da inceleme sonrası toplanmaya başlandı.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
şehit olan iki pilotun cenazeleri askeri hastaneye kaldırıldı
Malatya`dan eğitim için Konya`ya gelen Pilot Binbaşı Serdar Kandemir ile Pilot Üsteğmen Engin Kayadibi`nin içinde bulunduğu F-4 savaş uçağı eğitim uçuşunda saat 10.30 sıralarında Konya`nın merkez Karatay ilçesi Karakaya köyü Süt gölü mevkiinde düştü. Olayda iki pilot şehit oldu. Kazanın yaşandığı anda tarlalarında çalışan bazı köylüler uçağın düşüş anını gördü. Olayı anlatan görgü tanıkları, "Hızla aşağı doğru inen uçağın bir kanadı yere değdi, tekrar havalanır gibi oldu, biraz daha gittikten sonra
gövdesi yere çakıldı ve büyük bir patlama yaşandı. Biz hemen jandarma ve polise haber verdik ve olay yerine gittik. Bağırarak canlı var mı diye arama yaptık ama sonrası hayatını kaybettiklerini anladık. Daha sonra da olay yerine helikopterler ve jandarmalar geldi" dediler.
Kaza sonrası uzun süre olay yerinde askeri helikopterler parçalanmış enkazın yerini tespit etmek için uçuş yaptı. Parçaların bulunduğu bölgede şehit düşen pilotların cesetlerinin de yerleri tespit edildi. Şehitlerin cenazeleri helikopterle alınarak Konya 3. Ana jet Üssü`ne, oradan da Konya Askeri Hastanesi`ne götürüldü.
Öte yandan, kaza kırım ekipleri ile olay yeri inceleme ekipleri 1 kilometre alana dağılmış olan uçağın parçalarını topladı. Kazanın henüz neden meydana geldiği tespit edilemezken, olayla ilgili araştırmanın sürdüğü bildirildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu