Konya`dan kurbanlık manzaraları

Konya`da Kurban Bayramı`nın arife gününde hayvan pazarları hayvan satıcıları ve kurban almak isteyen vatandaşlarla doldu taştı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`dan kurbanlık manzaraları
Konya`da kurulan kurbanlık hayvan pazarlarından birisi olan Tatlıcak Hayvan Pazarı`na hayvanlarını satmak isteyenler ve kurbanlık hayvan alma gelenler akın etti. Pazar alanından dışarı taşan hayvan pazarında kurbanlık almak isteyenlerle satıcılar arasında kıran kırana pazarlıklar yaşandı. Kurbanlığını alan vatandaşlar ise aldıkları kurbanı ya kendi araçlarının bagajına ya da Pazar yerinde bekleye nakliyecilerle taşıdı.

130 KİLOLUK KOYUN BİN 500 LİRA
Pazar yerinin en büyük küçükbaş hayvanı olduğu iddia edilen 130 kiloluk koç ise görenleri şaşkınlığa düşürüyor. Neredeyse yavru bir büyük baş hayvan büyüklüğünde ve ağırlığında olan hayvanı damızlık olarak yetiştirdiğini söyleyen sahibi, 130 kilogram gelen koçu için bin 500 lira istediğini, daha aşağı satmayacağını dile getirdi.

AYAÐI SIKIŞAN İNEK İÇİN SEFERBER OLDULAR
Bir besici tarafından kamyonetle hayvan pazarına getirilen ineğin ise araçtan indirildiği sırada arka sol ayağı kamyonetin kasasının zeminine sıkıştı. Arka bacağı kamyonetin kasasında kalan, vücudu ise yere düşen ineği kurtarmak için Pazar yerindeki vatandaşlar seferber oldu. Onlarca vatandaş, ineği olduğu yerden kaldırmaya çalışırken, hayvanın sahipleri ise kamyonet kasasını kırmaya çalıştı. Dakikalar süren çalışma sonucu ineğin bacağı sıkıştığı yerden kurtarıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant