Türk Eğitim-Sen`de ülke gündemi ve Çalışma hayatı masaya yatırıldı.

Türk Eğitim Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanlığının 2011 yılı istişare toplantısı

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Türk Eğitim-Sen`de ülke gündemi ve  Çalışma hayatı masaya yatırıldı.
Hekim evinde yapılan Türk eğitim-Sen Konya 2 Nolu istişare toplantısına yoğun ilgi olurken, toplantıya Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Sami Özdemir, Genel Merkez Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz Koca kaplan, Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Sadi Eriş ve yönetim kurulu ile çok sayıda sendika temsilcisi katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşısın okunmasının ardından toplantıda ilk sözü alan Türk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Sadi Eriş, yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.” Malum Sendika kurumlarda bize yetki vermediniz ki sizlere hak alalım diyerek bir strateji uyguladı. Dedi ki; biz iktidara daha yakınız her türlü hakkı konuşarak alırız, dediler. Bunun üzerine tepsilerle baklavalar yenilip içilmesine rağmen hatta iktidar partisiyle anayasa oylamasında aynı bilbordlarda boy göstermelerine rağmen ortada bir sonuç yok.
Değerli kamu çalışanları, kamu rahatsız, yetkili konfederasyonun durumu ortada. Hani Anadolu da bir tabir vardır. Sizin yaptığınız sendikacılığa ancak böyle bir örnek verilebilir ‘Kurtlarla yiyip çobanlarla ağlayanlar ’ misali hiç oralı değiller hadi be oradan. Sendikacılık dostlar alış verişte görsün ilkesiyle yapılmaz. Hem sendikacıyım diyeceksin hem atama yapacaksın hem paranın musluğunda oturacaksın ondan sonra da ağlayacaksın. Bazı sendikalarda var yetkili sendika bir açıklama yaptı okul müdürlerinin lehinde hemen teşekküre gidiyor ne var diye sorulduğunda siyasi iktidar aleyinde konuştu diye sanki bayramda çocuklara şeker dağıtılıyor. Bazıları da Türkiye ’nin tek milli kuruluşuna saldırmayı milliyetçilik olarak görüyorlar. Allah aşkına bunlara ben gülüyorum sizler bu tür şeylerin üzerinde durmayın. Hal böyle ise bu kadar tarih kitapları boşa yazılmış olur.
Kurum amirlerimizin yanına varamıyoruz tabiî ki işinin ehli olanlar için bir sözümüz yok. Adamın işi gücü insanları küçük düşürmek bir elinde istifa formunu almış diğer eline kalem, çadırını arayan turist gibi rakip sendika üyesini arıyor istifa ettirmek için. İşte bunun adı sendika faaliyeti.
Sözlerime son verirken kurumlarda siyaset değil eğitim yapılsın eğitimi olmayanlar siyaset yapamazlar. 24 Kasıma 6 gün var ama biz meydanlara ineceğiz. 23 Kasım Çarşamba günü saat 12.30 da haklarımızı almak, için örnek dilekçeyi dolduralım ve basın açıklamamıza destek verelim. dedi.
Türk Eğitim_Sen Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Cengiz kocakaplan” Teşkilat yapısını değiştirmek tek başına hiçbir anlam ifade etmemektedir. Eğitim çalışanlarına şaşı bakan zihniyetin de beraberinde değişmesi gerekmektedir. Eğitim çalışanları sizin rakibiniz değildir. Hasmınız hiç değildir. Aksine yüz akınız olacak projelere hayat verecek olanlar onlardır. Unutmalısınız ki sorunların üstesinden ancak beraber mücadele edersek gelebiliriz. Teşkilat yapısı birçok defalar değişmiş ama eğitim çalışanlarının durumu, eğitim çalışanlarına bakış açısı maalesef hiç değişmemiştir.” dedi.
Genel Merkez Basın ve Halkla İlişkiler sekreteri Sami Özdemir İse” Geçtiğimiz yıl hizmet kolumuzda yetkiyi kaybetmiş olabiliriz. Ancak, eğitimle şu ya da bu şekilde ilgili bütün kişi ve kuruluşlar biliyor ki, gerçek yetkili sendika Türk eğitim Sen ’dir. Çünkü eğitim çalışanları ve kamuoyu nezdinde gerçek sendikacılığı yapan Türk Eğitim-Sen ’dir. Nerede bir eksiklik var ise, nerede eğitim çalışanlarının bir hak kaybı söz konusu ise Türk Eğitim-Sen Oradadır. Bu sorumluluğumuzun farkındayız. Eğitim çalışanlarının ve toplumumuzun bize olan güveninin farkındayız. Bundan dolayı başarılı olmak için her türlü zorluğu göğüsleyerek daha çok çalışmak zorundayız.” dedi
Protokol konuşmalarının ardından Türk Eğitim-Sen yöneticileri ile üyeleri kendi aralarında ülke gündeminde yer alan konuları ve çalışma hayatındaki sorunları masaya yatırarak görüş alışverişinde bulundular.
Anahtar Kelimeler: Ülke gündemi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu