CHP, 2019’da iktidarı hedefledi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Konya ve Karaman İl başkanlığının birlikte Konya Novotelde düzenlediği Parti İçi Eğitim Seminerine katılan

11.03.2016 13:35, 7 yıl önce eklendi.
CHP, 2019’da iktidarı hedefledi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı 2019 seçimlerinde CHP’nin iktidar olmayı hedeflediğini, bunun içinde ‘sıkılmamış el, çalınmadık kapı kalmayacak’ sloganıyla şimdiden iktidar olmak için çalışmalara başlandığını söyledi.

CHP Konya ve Karaman İl Başkanlıklarının ortaklaşa düzenledikleri Parti İçi Eğitim Seminerine, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver, Konya ve Karaman ilçe başkanlarıyla eğitim sekreterleri katıldı.

Hedefimiz, CHP’nin iktidarıdır

Parti içi eğitim seminerinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, CHP’nin 2019 seçimlerinde iktidar olmayı hedeflediğini belirterek, “Türkiye genelinde başlattığımız bu seminerlerimizdeki amaç, 2019 seçimlerinde partimizin iktidar olması için şimdiden çalışmalara başlamaktır. Sıkılmamış el, çalmamış kapı kalmayacak sloganıyla yola koyulduk. Bu sloganı lafta değil, bizzat uygulayıp, halkımıza dokunacağız. Onlarla sık sık biraya gelip partimizin projelerini anlatıp bize güvenmelerini sağlayacağız. Bunu başarmalıyız. Partimizin tek hedefi vardır. 2019’da iktidar olmaktır. Kendi ilkelerimizi uygulayıp, halkımıza hizmet etmektir. Ülkemiz uçurumun kenarındadır. Yarın referandumla başkanlığı getireceklerinde umutsuzluğa yer yoktur. Onun için şimdiden her attığımız adım oy olacaktır. Halkımızın güvenine kazanmak bizim için önemlidir. Bu güveni kazanmak için hepimiz elimizden geleni yapacağız. 2019’da Türkiye’nin ihtiyacı olan projeleri üretmeye başladık. Umutsuz olmamalıyız. Bugünden itibarın CHP’nin iktidarı için çalışmalara başlayacağız” dedi.

CHP Konya İl Başkanı Mehmet Ali Ünal’da, “Eğitim seminerimizle insanlara faydalı ve dokunabilecek bir hareket başlattık. Bu hareket 2019’da partimizin iktidar hareketidir. Yılmadan iktidar mücadelemizi sürdüreceğiz. Ülke olarak içinde bulunduğu durumda, ülkemizin ve halkımızın CHP iktidarına ihtiyacı vardır. Bu bilinçle hep birlikte çalışıp, halkımıza bire bir ulaşıp, partimizin iktidarını getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

CHP Karaman İl Başkanı İsmail Atakan Ünver’de, “Parti içi eğitim çok önemlidir. Daha ciddi ve öngörülen hedefler doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Konya ve Karaman gibi bölgelerde oyumuzu artırmak için mücadele ediyoruz. Ülke, bayrak, vatan sevgisi ve değerlerimiz mücadelemizi körüklüyor. İnanıyorum ki, halkımıza ulaşıp kendimizi ve projelerimizi anlattığımızda partimizin iktidar yolu açıktır. Bunu görüyoruz.”

Herkesin Kapısını Çalacağız

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta herkesin kapısını çalacağız diyerek, “Herkesin kapısını çalacağız. 7 Haziran’da bir umut doğmuştu. AKP Kasım’da iktidar olunca bir yenilgi duygusu oluştu. Bu yenilgi duygusundan kurtulmamız gerekiyor. Ülkemiz iyi yönetilmiyor. Her şey ortadadır. Umutsuzluğa yer yoktur. Partimiz bundan sonraki süreçte daha değişik ve güçlü bir örgütlenme içindedir. Tıpkı 1970 dönemi örgütlenme yapısıdır. O ruhtur. Burada herkese görevler düşüyor. Sandıklara sahip çıkacağız. İnanıyorum ki herkesin evini ziyaret ettiğimizde bize inanarak oy verirler. Bu inançla çalışmalıyız. Her türlü eleştirilerden kurtulup, parti içi birlikteliği sağlamalıyız. Amaç, partimizin iktidar olmasıdır. İktidara gitme yolu vatandaşımıza gitmek, kapısını çalmak ve eline sıkmaktır. Bugünden itibaren bu inanç içinde iktidar olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.    

Anahtar Kelimeler: Cumhuriyet Halk Partisi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant