Ak parti konya`da ilçe kongreleri başladı

AK Parti Konya İl Teşkilatı`nın ilçe kongreleri başladı. Bu kapsamda Emirgazi ve Halkapınar ilçeleri ile Cihanbeyli`ye bağlı Yeniceoba beldesinin kongreleri gerçekleştirildi.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Ak parti konya`da ilçe kongreleri başladı
İl teşkilatı, ilk kongresini Emirgazi`de gerçekleştirdi. Kongreye AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun`un yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, Cem Zorlu ve Gülay Samancı ile AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
Kongrede mevcut İlçe Başkanı Halil İbrahim Kotuk, göreve geldiği günden bu yana teşkilat olarak yürütülen çalışmaları rapor halinde katılımcılarla paylaştı. Kongrenin Emirgazi ve Konya için hayırlı olmasını dileyen AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, “AK Parti Konya İl Teşkilatı olarak ilçelerimiz için kongre sürecini bugün Emirgazi ile başlattık. Kimi başkan ve yönetimlerimiz görevlerine devam edecek, kimisi ise değişecek. Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki bu makamlar millete hizmet makamlarıdır" dedi.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı da, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı ile birlikte Türkiye`de çok şeyin değiştiğini söyledi. Kabakcı`nın ardından söz alan AK Parti Konya Milletvekili Cem Zorlu ise, AK Parti`nin bir idealler partisi olduğunu dile getirerek, bu ideallerin Türkiye`yi önemli bir konuma taşıdığını söyledi. AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı da, bugüne kadar AK Parti`de görev almış gönüllüler ile AK Parti`ye destek veren herkese teşekkür etti.
Protokol konuşmalarının ardından Emirgazi İlçe Başkanı`nı belirleyecek seçime geçildi. Tek adayın olduğu kongrede 400 delegenin oyunu alan mevcut Başkan Halil İbrahim Kotuk yeniden AK Parti Emirgazi İlçe Başkanlığı`na seçildi. Halkapınar İlçe Kongresi ise, Halkapınar Arif Arık Lisesi Sosyal Hizmetler Salonu`nda yapıldı. Çok sayıda partilinin katıldığı kongrede, tek liste ile yapılan seçim sonucunda Halkapınar İlçe Başkanı Ahmet Kuru yeniden ilçe başkanlığına seçilerek güven tazeledi. Öte Yandan, Cihanbeyli`ye bağlı Yeniceoba beldesinin de kongresi gerçekleştirildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat