Küçük Bilimciler Yarıştı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri

23.03.2016 14:04, 7 yıl önce eklendi.
Küçük Bilimciler Yarıştı

Konya Bölge Yarışması Sergisinin açılış töreni Konya Bilim Merkezinde yapıldı.

Açılış konuşmasını TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Ecir Yılmaz yaptı. Konya bölgesi içerisinde Antalya, Burdur, Denizli, Isparta ve Konya şehirlerinin olduğunu hatırlatan Yılmaz, bu sene ülke genelinde toplam 13.033; Konya Bölgesinden de 901 başvuru olduğunu söyledi. 901 başvurunun tek tek objektif kriter ve yöntemlerle değerlendirilerek 100 tanesinin bu sergiye çıkmaya hak kazandığını sözlerine ekledi.

Daha sonra kürsüye Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy çıktı. Hayal kurmadan geleceğin inşa edilemeyeceğini vurgulayan Gürsoy,  bu projeleri hazırlayan öğrencilere ve onlara destek olan öğretmen ve ailelerine teşekkür ettiğini söyledi. Efendimiz’in (sav) “İki günü birbirine denk olan hüsrandadır.” hadis-i şerifine değinen Gürsoy, ithal eden değil ihraç eden bir ülke olmak için çok çalışmak ve proje üretmek gerektiğini söyledi. Ayrıca temel değerlerimizle hareket edip ülkemizi daha da ileriye götürmemiz gerektiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Açılış törenine Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder gürsoy TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Doç. Dr. Ecir Yılmaz, TÜBİTAK yetkilileri, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinden şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Anahtar Kelimeler: BilimKonyameb

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant