Chp`li Karttan 27 Nisan E-Muhtırası İle İlgili İddialar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Atilla Kart, 27 Nisan muhtırasının ardından toplanan Bakanlar Kurulu`na Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül`ün bilerek davet edilmediğini iddia etti.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Chp`li Karttan 27 Nisan E-Muhtırası İle İlgili İddialar

CHP Konya İl binasında basın toplantısı düzenleyen Atilla Kart, 27 Nisan günü Genelkurmay Başkanlığı tarafından yayınlanan "E-Muhtıra"nın ardından Bakanlar Kurulu`nun aynı günün gecesi acil olarak toplandığını belirterek, "Ancak bu toplantıya nedense bu konuyla birebir ilgili olan, sorumlu olan Milli Savunma Bakanı davet edilmemiştir. Bu konuları daha önce gündeme getirmiştim. Ayrıca 21 Nisan ile 4 Mayıs günü Dolmabahçe`de yapılan görüşmelerin içeriğini de sormuş ve gündeme getirmiştim. Siyaset tarihinde

görülmemiş bir şey olarak sivil ve asker işbirliğiyle post modern bir darbe gerçekleştirildiğini, sivil ve askerin Türkiye siyaset gündemini belirleme çalışmalarına tanık olmuştuk. 28 Nisan günü yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı doğru bir hareketti. Bir muhtıra veriliyor ve Bakanlar Kurulu`nun bununla ilgili toplanması ve kararlar alması doğru bir hareket. Ancak bu olayla doğrudan ilişkili olan ve sorumlu olan Milli Savunma Bakanı`nın toplantıya davet edilmemesi şaşırtıcı bir olay" dedi.

Başbakanlığın olayı yalanlayıcı bir açıklama yaptığını da dile getiren Atilla Kart, "Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada benim yaptığım açıklamaların doğru olmadığı ve 28 Nisan günü Bakanlar Kurulu toplantısı yapılmadığı yönünde bir açıklama yapıldı. Keşke öyle olsaydı. O gün gece yarısı Bakanlar Kurulu acil olarak toplandı. Sabaha kadar süren toplantıya Milli Savunma Bakanı çağırılmıyor. Onun yerine sabah saatlerinde toplantı bittikten sonra çağırılıyor ve hazırlanan metin veriliyor. Bunu sadece

ben değil başka kaynaklar da doğruluyor. Buna rağmen Başbakan olmadı diyor. Yani Başbakan göz göre göre yalan söylüyor. Bir ülkenin Başbakanına yalan söylemek hiç yakışmıyor. Eğer o günü kurtarmak için böyle şeyler yapılıyorsa orada her türkü hukuksuzluğun ve yolsuzluğun yaşanması kaçınılmaz" şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu