Kütüphaneler Haftası Etkinliği

52. Kütüphaneler Haftası Açılış Programı Konya İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda 28 Mart 2016 tarihinde gerçekleşti.

28.03.2016 20:45, 7 yıl önce eklendi.
Kütüphaneler Haftası Etkinliği

Programın açılış konuşmasını İl Halk Kütüphanesi Müdürü İsa Bilekli yaptı. Kütüphaneler Haftası Etkinliklerinin Türk Kütüphaneciliğinin en önemli faaliyetlerinden biri olduğunun altını çizen Bilekli, bu çalışmaların en büyük amacının kitaba ve kütüphanelere karşı “toplumsal farkındalık” oluşturmak olduğunu söyledi.

Daha sonra   kısa bir konuşma yapan Mustafa Çıpan, İl Halk Kütüphanesi başta olmak üzere Konya’daki kütüphanelerin hepsinin okuyucu ile kitabı buluşturma noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiğini söyledi.Milletvekili Ziya Altunyaldız ise “Oku” emri ile başlayan bir inancın mensubu olarak kütüphanelerin bizler için büyük bir anlam ifade ettiği söyledi. Okumadan yeni bir medeniyetin inşa edilemeyeceğini belirten Altunyaldız, her zamankinden daha çok kitap okumaya ihtiyacımızın olduğunu belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanan “Sıradışı Okurlar” adlı kısa filmin gösteriminin ardından. Anaokulu öğrencilerinin kitap üzerine söylediği şarkılar, “Kitap Kurdu Ne Demek?” sorusuna anaokulu öğrencilerinin verdiği cevaplar, İstiklal Marşının 10 kıtasının da okunması, “Yılın Anne ve Babası” adlı tiyatro oyunu, “7 Güzel Adam ve 7 Güzel Çocuk” adlı tiyatro gösterisi ve Kitap şiirinin okunmasıyla program sona erdi.

 

Anahtar Kelimeler: İl Halk Kütüphanesikonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant