Şehit babası: 'Ağlayıp şerefsizleri güldürmeyin'

Mardin’in nusaybin ilçesinde sürdürülen terör operasyonları sırasında şehit olan özel harekat polisi israfil kargı, kahramanmaraş'ın elbistan ilçesinde.

03.04.2016 19:45, 5 yıl önce eklendi.
Şehit babası: 'Ağlayıp şerefsizleri güldürmeyin'
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 14 Mart’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından ilçeye bağlı Fırat Mahallesi’nde gerçekleştirilen operasyon sırasında PKK’lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bina çöktü. Hain saldırıda 6 güvenlik görevlisi enkaz altına kalarak şehit düştü. Şehit olan 6 güvenlik görevlisinden biri olan 25 yaşındaki Özel Harekat Polisi İsrafil Kargı’nın cenazesi, Mardin’deki törenin ardından havayolu ile Malatya’ya, oradan da karayolu ile Elbistan’a getirildi. Şehidin ay yıldızlı bayrağa sarılı cenazesi, helallik alınması için Güneşli Mahallesi Hulusi Efendi Caddesi üzerindeki baba ocağına götürüldü. Şehidin cenazesini taşıyan aracın caddeye girişi sırasında acı ve hüzün doruğa çıktı. Şehidin ablası Pınar, “Benim kardeşim aslan gibiydi, aslan gibi şehit oldu” dedi. Tekbirlerle karşılanan cenaze, aileden helallik alınmasının ardından Gariplik Camii’ne getirildi. Baba Hüseyin Kargı ve kardeşleri, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutunu ve fotoğrafını öptü. Oğlunu teselli eden acılı baba Hüseyin Kargı, oğlunun ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutu başında bekleyen silah arkadaşlarını işaret ederek, “Ağlama oğlum, bak 10 kardeşin daha karşında duruyor” dedi. Metanetini koruyan baba Kargı, “Ağlayıp şerefsizleri güldürmeyin” diyerek yakınlarını uyardı.

Şehidin silah arkadaşına sarılarak gözyaşı döken kardeşi Mikail Kargı, “Kardeşim şehit olduysa ben varım. Onun kaldığı yerden ben devam ederim” dedi. Şehit polisin silah arkadaşı, fularını şehidin kardeşinin boynuna bağladı. Şehidin eşi Gamze Kargı ise, eşinin Türk bayrağına sarılı tabutunun başından biran olsun ayrılmadı. 

Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher ve Elbistan Müftüsü Muhsin Demirel tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Namaz sonrasında helallik alındı. Şehidin ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutu tören mangası tarafından omuzlara alınmak istendiği sırada silah arkadaşları tabutu bırakmadı. Şehidin cenazesi, omuz omuza görev yaptığı arkadaşları tarafından defnedileceği yere kadar tekbirler ve dualarla taşındı.

Anahtar Kelimeler: israfil kargıkahramanmaraş

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat