Konya'da Trabzonlular Derneği Kuruldu.

Konya'daki Trabzonlular bir araya gelerek, "Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği" adıyla dernek kurdu.

23.04.2016 22:07, 7 yıl önce eklendi.
Konya'da Trabzonlular Derneği Kuruldu.

Konya'da yaşayan Trabzonlular bir araya gelerek, "Konya Trabzonlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği" adı altında dernek kurdu. Derneğin kuruluşu dernek merkezinde düzenlenen tanışma programı ile duyuruldu. Derneğin kurucu üyesi ve aynı zamanda başkanı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mahmut Kılıç, Konya'da yaşayan Trabzonluları dernek çatısı altında bir araya getirmek için gayret edeceklerini söyledi.

Kılıç, Trabzonlu hemşerileri birbirleriyle tanıştırmak, kaynaştırmak, sosyal ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamak ve dayanışmayı artırmak için çalışacaklarını ifade etti. Her hafta Cumartesi günleri dernek binasında farklı etkinliklerin düzenlendiğini dile getiren Kılıç, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlilerinden Prof. Dr. Abdülkerim Bahadır’ın konuşmacı olarak katıldığı, “Çocuklarda ve Gençlerde Dini Gelişim” konulu söyleşi programının gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.   

Anahtar Kelimeler: TrabzonkonyaDernek

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant