Matematik Öğretmeni Akıllı Çamaşırlık

Konya'nın Ereğli ilçesinde yaşayan matematik öğretmeni Furkan Bıçak, akıllı çamaşırlık geliştirdi.

11.05.2016 12:14, 6 yıl önce eklendi.
Matematik Öğretmeni Akıllı Çamaşırlık

Akıllı çamaşırlık, balkonda serilen çamaşırların yağmur yağdığında ıslanmaması için sesli olarak uyarıyor, hatta ev sahibinin telefonuna bluetooth ile bağlanarak uyarılarına devam ediyor.

Ereğli Zübeyde İşeri Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak görev yapan Furkan Bıçak, geliştirdiği çamaşırlık ile ilgili şöyle bilgi verdi: “Yağmur ve nem sensörleri sayesinde, havanın durumuna göre ev sahibine uyarı gönderebiliyor. Çamaşırların ıslaklık durumuna göre, nem sensörü çamaşırlıktaki ıslaklığı algılayarak ev sahibinin telefonuna da sesli bluetooth ile ulaşabiliyor. Dünyada böyle bir çamaşırlık görmedim, ilk olduğunu düşünüyorum. Bilim zaten ihtiyaçlardan doğar ve şekillenir. Özellikle Karadeniz Bölgesi için gayet kullanışlı bir proje.”

Geliştirdiği akıllı çamaşırlığın zamanlama özellikleri olduğunu belirten Bıçak, çamaşır kuruyup ya da ıslanınca sistemin her on saniyede bir uyardığını kaydetti.

Cihazı metal çamaşırlığa monte ettiklerini ancak balkonlara da monte edilebileceğini söyleyen Furkan Bıçak tasarımın akıllı dairelerde kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat