Konya`da basketbol şöleni

Basketbolda Spor Toto Türkiye Kupasında final oynayacak Banvit ile Beşiktaş Milangaz, ilk kez alacakları şampiyonluk kupası için iddialı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da basketbol şöleni
Konya`da Selçuklu Belediyesi Spor Salonu`nda düzenlenen Spor Toto Türkiye Kupası finalinin basın toplantısı yapıldı. Banvit ile Beşiktaş Milangaz arasındaki final mücadelesinin basın toplantısına, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Karakaplan, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Banvit Baş antrenörü Orhun Ene, Beşiktaş Milangaz Baş antrenörü Ergin Ataman, Banvit oyuncusu Barış Ermiş, Beşiktaş Milangaz oyuncusu Serhat Çetin ile TBF
Yetkilileri katıldı.
TBF Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Karakaplan, Banvit ile Beşiktaş Milangaz`ı kutlayarak final maçının Türk basketboluna yakışır, mücadele gücü yüksek bir şekilde geçeceğini umduğunu söyledi.
TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan, üst düzey takımların yer aldığı kupayı değişik şehirlerde oynattıklarını ve Konya`nın da bu heyecanı yaşadığını belirtti.
Konyalı basketbolseverlerin katkısı nedeniyle teşekkür eden TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş ise, her iki takımında 27. kupayı müzesine götürmeye çalışacağını ve karşılaşma öncesinde KKTC takımının dostluk maçı oynayacağını kaydetti.

"BANVİT KUPAYI İSTİYOR"
Spor Toto Türkiye Kupası müsabakalarının çok zorlu geçtiğini ifade eden Banvit Baş antrenörü Orhun Ene, her iki takımında finali hak ettiğini kaydetti. Ene, "Bana göre finali hak eden iki takım karşı karşıya gelecek. Çok zorlu bir maç olacak. Üçüncü yılımıza baktığımızda hep yükselen bir grafik çiziyoruz. Bunu da kendi imkanlarımız doğrultusunda ve bizim için önemli kaynaklarla yapıyoruz. Basketbol ve tecrübe olarak geliştik. Final maçını da kazanarak kupa ile bunu süslemek istiyoruz. Finaldeki rakibimiz
en az bizim kadar istekli bir takım. Hem ligde hem Avrupa`da hem de kupada basketbol adına renk veren iki kulübüz. Kazanırsak mutlu oluruz ancak kaybedersek de rakibimiz adına mutlu oluruz" dedi.
Banvit oyuncusu Barış Ermiş de, son iki yılda çok iyi bir organizasyon içerisinde olduklarını belirterek, "Açıkçası her yıl daha iyiye gidiyoruz. Daha `takım` gibi oynuyoruz. Bunu da hepimiz hissediyoruz. Bu turnuvada da başarılı olabileceğimizi düşünüyorduk. Şimdi finalde çok zorlu bir maç olacak. İki takımda çok iyi basketbol oynuyor. Amacımız iyi mücadele edip kupayı kazanmak" diye konuştu.
Beşiktaş Milangaz Baş antrenörü Ergin Ataman ise sakat oyuncuları nedeniyle Konya`ya gelirken final oynamak için çok umudu olmadığını dile getirdi. Galatasaray Medical Park karşısında olağanüstü bir maç oynayarak finale kaldıklarını anlatan Ataman, "Zaman zaman öne geçtik, ama geri düşmemize rağmen uzatmada daha akıllı oynayarak finale adımızı yazdırdık. Rakibimiz Banvit, son iki yılın en istikrarlı takımı durumunda. Orhun Ene ile birlikte iyi basketbol oynuyorlar. Banvit`in yakalamış olduğu çıkışı göz
ardı edemeyiz. Onlar da Anadolu Efes`i geçerek finale yükseldiler. Şimdiye kadar oynanan maçların hep bir favorisi vardı. Ancak final karşılaşmasında iki taraf da çok dengeli. Çok büyük yatırımlar yapmamış ama iyi mücadele eden iki takımın şampiyonluk karşılaşması olacak. Geçtiğimiz yıl kupayı alamamıştık. Ancak bu sezon camiamıza kupayı kazandırmak istiyoruz. Güzel bir final olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
Beşiktaş Milangaz oyuncusu Serhat Çetin ise, geçen yıl finalde kaybettikleri kupayı yıl kazanmak istediklerini, kupayı kazanamazlarsa aldıkları galibiyetlerin bir anlamı olmayacağını belirtti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu