Birleşmiş milletler`de konya gündemi

Amerika Birleşik Devletleri`nin New York şehrinde Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Yerel Yönetimler Birimi tarafından düzenlenecek toplantıda 2 gün boyunca Konya ve kentleşme konuşulacak.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Birleşmiş milletler`de konya gündemi
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tüm dünyada sürdürülebilir kentleşmenin gündem olduğunu belirterek, sürdürülebilir gelişme ile çevresel, sosyal, kültürel yaşam kalitesi ve ekonomik yapılabilirliğin sağlanmasının amaçlandığını söyledi. Bu noktada Konya`nın geçmişten gelen kültür mirası ile modern şehircilik yapısının bir arada gelişmesinin önemini anımsatan Başkan Akyürek, bunun dünyanın da dikkatini çektiğini vurguladı. Birleşmiş Milletler bünyesinde bulunan Sürdürebilir Yerel Yönetimler Birliği`nin düzenleyeceği toplantıda Konya`nın ve Konya belediyeciliğinin ele alınacağını kaydeden Başkan Akyürek, dünyaca ünlü şehircilik uzmanlarının iki gün boyunca özellikle kültür ve turizm alanında Konya`da yapılanları değerlendirip yılması gerekenlerle ilgili raporlar sunacağını ifade etti.
SÜRDÜRÜLEBİLİR KENTLEŞME VE KONYA ÖRNEÐİ
ABD`nin New York şehrinde Birleşmiş Milletler binasında 8-9 Mart tarihlerinde düzenlenecek “Sürdürülebilir Kentleşme ve Konya Örneği” isimli program süresince Sürdürülebilir Gelişim Konsorsiyumu, Konya Büyükşehir Belediyesi ve BM Habitat arasında görüşme ve Konya ile ilgili web sitelerinin incelenmesi; ATCOM Amerikan Türk Ticaret Odası, Amerika Mimarlar Enstitüsü yöneticisi Rick Bell ve Brooklyn Belediye Başkanı ile görüşmeler yapılacak. Ayrıca, moderatörlüğünü Sürdürülebilir Kentleşme Konsorsiyumu Eş Başkanı Aliye Çelik`in yapacağı toplantıda, Birleşmiş Milletler Habitat New York Ofisi Yöneticisi Yamina Djacta, Türkiye`nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi, Büyükelçi Ertuğrul Apakan, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Güney Haberler Başkanı, Büyükelçi Francis Lorenzo konuşma yapacak. Oturumda ise dünyaca ünlü şehircilik uzmanları ile üst düzey müzakere gerçekleştirilecek.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu