Belediye Başkanı Geçici Olarak Görevden Alınmalı

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, CHP Kayseri İl binasında İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ile birlikte, Kayseri Büyükşehir Belediyesi`ndeki yolsuzluk iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Atilla Kart, "Büyükşehir Belediye Başkanı`na kefil olan Cumhurbaşkanı bu çıkar ilişkilerinden bilgi sahibi mi?" diye sordu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Belediye Başkanı Geçici Olarak Görevden Alınmalı

Kayseri`deki olayın, CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun anlattığı gibi vahim bir olay olduğunu savunan Kart, "Maalesef Büyükşehir Belediyesi odaklı bir çıkar olgusu oluşmuştur. Yerel yönetim ve mülki idarenin karartmasıyla ortaya çıkan iş birliğine yargı da katılmış, yolsuzluk yaşanmıştır" dedi.

Atilla Kart, 29 sayfalık dilekçe ile Cumhuriyet Başsavcılığı`na başvuruda bulunacaklarını belirterek, "Yeni delil olan bilgiler var. Başsavcı vekili hakkında görevi kötüye kullanma konusunda Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu`na suç duyurusunda bulunacağız. Usulen de olsa İçişleri Bakanlığı`na da bir şey çıkmayacağını bile bile suç duyurusunda bulunacağız. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı geçici olarak görevinden alınmalıdır. Delillerin kaybolmaması ve yeniden karartılmaması için. Aslında bu 4 yıl

önce yapılmalıydı" diye konuştu.

Bir gazetecinin, 4 yıl önce meydana gelen olayı seçim döneminde neden ortaya getirdiklerini sorması üzerine Kart, "Seçim yaklaştı diye bu yaşanan yolsuzlukları gündeme getirmeyelim mi? Deliller karartılmış. Bir karartma uygulanmış. Bu da şimdi ortaya çıkmış. Devlet gücüyle deliller gizlenmiş" diye cevap verdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu