Kamu-Sen; Suriyelilere Türk Vatandaşlığı Halka Sorulmalı

Türkiye'de bulunan 3 buçuk milyon Suriyeliye Türk vatandaşlığı hakkı verilmesine yönelik açıklamaları değerlendiren

08.07.2016 21:45, 7 yıl önce eklendi.
Kamu-Sen;  Suriyelilere Türk Vatandaşlığı Halka Sorulmalı

Türkiye Kamu-Sen Konya İl temsilcisi Hüsamettin Şenel , "Bu karar halka sorulmalı ve sonrasında hayata geçirilmelidir. Bu kararın sonuçları halkımızı ekonomik ve sosyal yönden fazlasıyla etkileyecektir" dedi.

Kamu-sen Konya İl Temsilcisi Hüsamettin Şenel,  değerlendirmesinde; “Sayın Cumhurbaşkanının açıklamasına göre, yaklaşık 3.5 milyon Suriyeliye Türk vatandaşlığı hakkı veriliyor. Bu önemli ve riskli bir karardır. Bu karar halka sorulmalı sonrasında hayata geçirilmelidir. Çünkü kararın sonuçları tüm halkımızı ekonomik ve sosyal yönden etkileyecektir.

İşsizliğin önlenemediği, adil gelir dağılımının sağlanamadığı ülkemizde 3.5 milyon Suriyeli tüm dengeleri alt üst edebilecek büyüklüktedir. Bu oran, bazı bölgelerimizde demografik yapıyı da doğrudan etkileyecek, gelecekte önlenemez daha büyük sıkıntılar yaratabilecek boyuttadır.

Bunlar ve akla gelecek birçok başka sebepler düşünüldüğünde bu karar değil 317, 550 milletvekili dahi olsa bir iktidarın yetkilerini aşar. Söylediklerim, Suriyelileri kaderine terk etmek anlamına gelmemeli, bugün ve gelecekte bir milletin ödeyeceği her türlü bedelin öngörülmesi olarak görülmelidir.”dedi.

 

Anahtar Kelimeler: Kamu-Sen; Suriyehalkkonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant