AB ülkelerinde okul öncesi eğitim zorunlu değil

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Hükümetle oturulacak toplu sözleşme masasında kamu görevlisini pazarlamak isteyen olursa alnını karışlarız ve sendika hayatını bitiririz" dedi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
AB ülkelerinde okul öncesi eğitim zorunlu değil
Genel Başkan İsmail Koncuk, Tük Eğitim-Sen 1 No`lu Şube Temsilciler Kurulu`na katılmak üzere Konya`ya geldi. Çınaraltı Restoran`da düzenlenen toplantıda sendika temsilcilerine seslenen İsmail Koncuk, Toplu Sözleşme Yasası`nın tüm itirazlarına rağmen kanunlaştığını belirterek, "AK Parti maalesef çoğunluk azınlığa tabi değildir inadıyla bir sendikayı palazlandırmak için bu kanunu çıkardı. Ancak şu unutulmamalıdır; sendikacılığın bir tarihi ve tanımı vardır. Buna uymayanlar sendika olarak sayılmaz,
sayılamaz. İnsanların korkarak, çekinerek size üye olması değil yüreğinde size verdiği not önemlidir. Kamu-Sen sendikacılığı yıllardır adam gibi yapan sendikadır. Buradan şunu söylüyorum. Eğer yarın toplu sözleşme masasında memurumuzu birileri pazarlamaya kalkarsa onun alnını karışlarız ve sendikacılık hayatını bitiririz. Bu konuda yakın zamanda bölgesel mitingler yapmayı planlıyoruz. Bunu testi kırılmadan tokat atmak için yapıyoruz. Bu mitinglerde hükümetten isteklerimizi onlara iletmeyi hedefliyoruz"
dedi.
4+4+4 eğitim sistemine de değinen İsmail Koncuk, Kur`an-ı Kerim dersinin seçmeli ders olmasını yıllardır kendilerinin istediğini dile getirerek, "İmam-Hatiplerin yeniden açılmasına ve Peygamber Efendimizin hayatının seçmeli ders olmasına sevindik. Bunlar aslında geç kalınmış uygulamalardı. Ancak bu yeni sistem bir çok olumsuzluğu da beraberinde getirecek. Bunların başında öğretmen dengesizliği geliyor. Okullarımızın fiziki alt yapısı ve müfredat tamamen alt üst olacak. Özellikle okul öncesi eğitimin yok
edilmesi bu hükümete yakışmadı. Şurada daha 1 yıl evvel okul öncesi okullaşmayı yüzde 100 yapacağız diyenlerin bugün yaptıkları tamamen tezat. AB ülkelerinde okul öncesi eğitim zorunlu değil ancak bizim onların seviyesine gelmemiz için zorunlu olması şarttı. Ama bugün o da kaldırılmış durumda" şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant