Akbank`ın Önü Yıkılıyor

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, basın mensuplarına Akbank`ın önündeki adanın en kısa zamanda yıkılacağını, yolun tamamının genişletme çalışmalarının ise 2013 yılında tamamlanacağını söyledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Akbank`ın Önü Yıkılıyor
Ereğli ’nin en eski ve kamburlaşmış sorunlarından biri olan Akbank ’ın önündeki yolun genişletme çalışmaları için bir süre önce düğmeye basıldığını dile getiren Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Belediye Meclisi karaları doğrultusunda kentsel düzenleme çalışmaları kapsamında burada bulunan dükkanların yüzde 50 gibi önemli bir kısmının kamulaştırılması çalışmalarının tamamlandığını belirtti.
Amaçlarının hiçbir işyeri sahibini mağdur etmek olmadığına işaret eden Başkan Oprukçu, “Bu bölgenin kamulaştırılmasının yüzde 50 ’si tamamlandı. Önümüzdeki günlerde de buranın kalan kısmını kamulaştırmak suretiyle yıkımları gerçekleştireceğiz. Satın almış olduğumuz yerleri yıkmaya başlayacağız. Esnafımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Bu gün esnafımızı ziyaret etmemizin sebebi mağduriyetlerinin önüne geçebilmek için, uyarılmadık denmemesi için önce tebligat yaptık, şimdide bizzat ziyaret ederek hatırlatmada bulunuyorum. Sonra vatandaşlarımız demesin ‘uyarmadın beni, haber vermedin, rızkımızdan olduk ’ diye. Bu ziyaretimiz ile kendilerine yeni yerler temin etmelerini hatırlatmayı bizzat yapıyoruz. Hemşerilerimiz umuyorum bu uyarılarımıza kulak vereceklerdir. Boşaltımlar tamamlandığı zaman bizde 1945 yılından beri aynı şekilde kalan ve artık açılması zaruri olan bu yolun bu bölümünü öncelikle açılmasını temin edeceğiz. Arkasından da aldığımız Meclis kararı gereği diğer bölümünün yıkım ve açılması işlemini uygulamaya koyacağız. 2013 yılında da bu yolun tamamen açıldığını görmek istiyoruz. Bu yıl bu ortadaki ada tamamen bitecek. Ereğli ’nin ihtiyaçları dikkate alınarak bu kararlar alındı ve uygulanıyor. Şehircilik anlamında Ereğli ’nin ihtiyacı ne ise o yapılacaktır. Daha sağlıklı bir trafik akışının sağlanması amacıyla uygulama yapılıyor” dedi.

Pazarlar Dargelirlileri Memnun Etmeli

Basın mensupları ile Pazartesi günleri eski buğday pazarı alanında kurulan ‘Sosyete Pazarı ’nı ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, burada Pazar esnafı ve alış verişe gelen vatandaşlarla sohbet etti.
Kısa bir süre önce hizmete açılmasına rağmen vatandaşların sosyete pazarına bir ilgi ve alaka gösterdiğinin farkında olduklarını dile getiren Başkan Oprukçu, “Hemşerilerimiz, ucuz ve kaliteli ürün alma çaba ve gayretiyle burayı ziyaret ediyorlar. Gördüğümüz kadarıyla da esnafımızı rahatsız edecek, sıkıntıya sokacak bir durum olduğunu da düşünmüyoruz. Pazarın kurulmasındaki bütün maksat, hemşerilerimizin ucuza, sağlıklı ürünler alabilmesidir. Tercih noktasında vatandaşımız ister pazardan, ister dükkan ve işyerlerinden alabilirler. Onlara alternatif sunuyoruz. Pazar yerlerinde esnaflarımızda istiyorlarsa tezgah açabilirler, buna mani bir durum söz konusu değildir. Onlarda rızıklarını burada aramaya, temin etmeye devam edebilecekler. Halkın tercihinin her halükarda ucuz ve kaliteli ürüne yönelik olduğunu değerlendiriyoruz. Ereğlili esnaflarında burada tezgah açmalarını çok arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu