İşaret diliyle istiklal marşını okudular

Konya`da, işitme engellilere yardımcı olmak amacıyla düzenlenen kursu bitiren kursiyerler işaret diliyle İstiklal Marşını okudu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
İşaret diliyle istiklal marşını okudular
Konya ’nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından hazırlanan İl Sağlık Müdürlüğü ile özel hastanelerce destek verilen işitme engellilere yönelik proje hayata geçti. Proje ile işaret dili öğrenen hastane personeli işitme engellilerle iletişim kurarak işitme engelli hastaların talepleri yerine getirilecek.
Selçuklu Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü ve özel hastane yetkilileri ile imzalanan protokolle start verilen proje kapsamında verilen kurslar tamamlandı. 4 ay süren eğitimler sonunda Selçuklu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazanan kursiyerler sertifikalarını Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen törenle aldı.
Törene Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ömer Ünsal, Selçuklu Halk Eğitim Müdürü Latif Kaya, özel hastane yöneticileri ve çok sayıda davetle katıldı. Program işitme engellilerin kullandığı işaret dilinde söylenen İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal Marşı ’nın toplu olarak işaret dilinde okunması konuklar tarafından büyük beğeni topladı ve duygulu anlar yaşattı.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay törende yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmaya yönelik büyük bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Altay, “Bundan böyle özellikle işitme engelli vatandaşlarımız hastaneye başvuru yaptığında kendilerini ifade etmekte ve sıkıntılarını dile getirmede zorlanmayacaklar. Gerek kamu, gerekse özel hastanelerde ve belediyemizde işitme engelli vatandaşlarımızla iletişim kurabilecek kişiler artık göreve başladı. 120 saatlik 4 ay süren eğitimler sonunda bugün sertifikalarını alacak olan personeller işitme engelli hastalarımıza gereken desteği sağlayacak” dedi.
İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ömür Ünsal ise Selçuklu Belediyesi ve projenin hayata geçmesinde katkısı bulunanlara teşekkür etti. Ünsal, “Kamu ve özel sektör ayrımı yapmaksızın işitme engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılığı sunabilirsek büyük mutluluk duyacağız. Verilen eğitimlerde kamu hastanelerimizde görev yapan 10 personelimiz de eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı. Bu önemli projeye emek veren başta Selçuklu Belediyesi olmak üzere kamu ve özel sektör hastane yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu