İlahiyatçı-yazar Çıtlak’tan FETÖ’ye şeytan benzetmesi

Ünlü ilahiyatçı-yazar fatih çıtlak, darbe girişimine karşı gerçekleştirilen demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmada, fethullah gülen’i şeytana.

29.07.2016 08:35, 6 yıl önce eklendi.
İlahiyatçı-yazar Çıtlak’tan FETÖ’ye şeytan benzetmesi
TSK içindeki bir grup cuntacı askerin 15 temmuz akşamı gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından halk sokağa dökülmüş, darbecileri püskürterek meydanlara inmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın alanlara inin çağrısına ilk günden bu yana cevap veren Diyarbakırlılar, demokrasi nöbetinin 14. Gününde de meydanları hınca hınç doldurdu. 7’den 70’e herkes, eline Türk Bayraklarını alarak etkinliğin gerçekleştiği Park Orman’a akın etti.

Çıtlak Diyarbakırlıları mest etti 

Diyarbakır’da düzenlenen demokrasi nöbetine bugün, ünlü ilahiyatçı yazar Fatih Çıtlak da katıldı. Demokrasi nöbetinde platforma çıkarak halka seslenen Çıtlak, Diyarbakır ve bölgenin 15 temmuz akşamı destan yazdığını söyledi. Çıtlak, "Allah bizi vatanını, bayrağını tanımadan, insanını tanımadan, hatta dinini Allah’ını peygamberini tanımdan, din anlatanların şerrinden muhafaza eylesin. Allah bu bayrağa hakaret edenleri, bu bayrağa paçavra diyenleri, şehitlerimizle alay edenleri dünyada da ahrette de bizden uzak eylesin. 15 temmuzda ben ne zaman rahat ettim biliyor musunuz, Diyarbakır’dan, Mardin’den, Şanlıurfa’dan haber aldığımda, bu sahneyi gördüğümde bu mesele bitmiştir dedim. Bu asil duruşunu hiç kaybetme Diyarbakır, vallahi batıda da doğuda da sizlere dua eden insanlar olduğunu hiç unutma. Şeytan sana ilk başta günahlarla görülür, günahın tadını anlatır, baktı sen günaha düşmüyorsun ille de cami diyorsun, ille de güzellik diyorsun, bu sefer hak suretinde gelir, onun mesleği o. Sakın şeytan sizi Allah ile aldatmasın, ayet bu’’ dedi. Çıtlak’ın konuşması sık sık şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları ile kesilirken, bazı vatandaşlar da ‘Katil Feto’ ve ‘Feto’ya idam’ sloganları attı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu