Mafya Operasyonu: 35 Gözaltı

Konya polisi şafak vakti yaptığı operasyonda mafyavari çalışan ve kumarhane işleten organize suç örgütünü çökertti. 35 kişinin gözaltına alındığı operasyonda örgüt liderinin bulunduğu kumarhanenin kapısı koç boynuzu adı verilen balyozla kırıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Mafya Operasyonu: 35 Gözaltı

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Konya`da kumarhane işletip zorla çek-senet alan ve bazı kişileri silah zoruyla haraca bağlayan bir suç örgütü olduğunu belirmesinin ardından çalışmalara başladı. 6 ay süren çalışmanın ardından polis, örgüt liderinin daha önce cezaevine giren Ahmet C. olduğunu belirledi. Birçok suça karıştıkları ve korku saldıkları belirlenen şebekeye bugün sabah şafak vakti Konya merkezli olmak üzere Aksaray, İstanbul ve

Afyonkarahisar`da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyona Özel Harekat polisi de katıldı.

Örgüt merkezi olarak kullanılan merkez Meram İlçesi Sarıyakup Mahallesi`ndeki bir binayı saran Özel Harekat polisi, koç boynuzu adı verilen balyozla kapıyı kırarak içeri girdi. Alt katı koğuş, üst katları kumarhane olarak kullanılan binada örgüt lideri Ahmet C. gözaltına alındı. Örgüt lideri Ahmet C. binadan çıkartılarak evine götürülüp arama yapıldı.

Operasyon kapsamında çoğunluğu Konya`dan toplam 35 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler Konya Numune Hastanesi`nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere KOM Şubesine götürüldüler. Şüphelilerin daha önce cezaevine girip çıkmış kişiler oldukları dikkatlerden kaçmazken, evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ele geçirildiği öğrenildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu