SÜ`den ayrılmayız

Konya`nın Beyşehir, Hüyük, Derebucak ilçeleri Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu, düzenlediği basın toplantısında, "Selçuk Üniversitesi`nden ayrılmayız" mesajı verdi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
SÜ`den ayrılmayız
Anamas Konukevi`nde düzenlenen basın toplantısında, Selçuk Üniversitesi`ne bağlı Ali Akkanat Kampüsü`nün bir başka üniversiteye devrine veya bağlanmasına karşı olunduğuna vurgu yapılırken, STK Platformu mensupları, “Bölümleriyle tam bir butik üniversiteyi andıran Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü`nün Selçuk Üniversitesi bünyesinden kopartılacağı yönünde bir takım duyumlar aldık. İnşallah bu duyumlar doğru değildir. Kampüsümüzün bundan önce olduğu gibi, bundan böyle de Selçuk Üniversitesi`ne bağlı olarak eğitim ve öğretime devam etmesinin gerekliliğine inanıyoruz” dedi.
Toplantıda, basın açıklama metnini platform adına Beyşehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Gül okudu. Açıklamada, Konya`nın en büyük ilçelerinden birisi olan Beyşehir`in eğitimci hayırsever iş adamı Ali Akkanat`ın katkılarıyla yüksek öğretimde gerek fiziki yapılanmasıyla, gerek öğretimdeki kalitesiyle adından sıkça bahsedilir, iddialı bir eğitim kurumu haline geldiğine vurgu yapıldı. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
"İlçemizde konuşlanan İşletme Fakültesi, dört yıllık Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, yine dört yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu ile Kredi ve Yurtlar Kurumu`na bağlı 500 kişilik kız ve erkek öğrenci yurdu şehre her anlamda katkı vermektedir. Bunlardan başka, eğitimci, hayırsever iş adamı Ali Akkanat tarafından yaptırılan ve önümüzdeki yıl hizmete girmesi beklenen 500 kişilik kız öğrenci yurdu ile yükseköğretim adına şehrimizde tam bir `butik üniversite` oluşmuş olacaktır. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda, Beyşehir Ali Akkanat Kampüsü`nün Selçuk Üniversitesi`nden kopartılacağı yönünde bir takım duyumlar aldık. İnşallah bu duyumlarımız doğru değildir. Biz Beyşehir, Hüyük ve Derebucak Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, Selçuk Üniversitesi`ne bağlı Ali Akkanat Kampüsü`nün, bir başka üniversiteye devrine veya bağlanmasına karşı olduğumuzu ifade ediyor, Ali Akkanat Kampüsü`nün bundan önce olduğu gibi, bundan böyle de Selçuk Üniversitesi`ne bağlı olarak eğitim ve öğretime devam etmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Beyşehir, tarihi misyonu ile başkenti Konya olan Anadolu Selçuklu Devleti`nin yazlık başkenti ve Eşrefoğulları Beyliği`nin başkentidir. Dolayısıyla hem bir tarihi misyonun devamı, hem de kültürel bir devamlılığın en önemli halkalarındandır. Bu itibarla, Beyşehir`deki yükseköğretim kurumlarını, Selçuklu`nun başkenti Konya ile özdeşleşmiş bulunan Selçuk Üniversitesi`nden koparmak, tarihimize ve kültürel geçmişimize yapılan bir ihanet olacaktır."

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant