Konya`da ömss heyecanı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Türkiye`de ilk defa yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı`na (ÖMSS) Konya`da giren engelli vatandaşlar, devlet memuru olabilmek için ter döktü.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da ömss heyecanı
Saat 10.00`da başlayan sınava yakınlarıyla birlikte gelen engelli adaylar, okul merdivenlerini ailelerinin yardımıyla çıktı. Adaylar, sınavların yapıldığı binalara görevliler tarafından üzerleri aranarak alındı. Bazı okullarda adaylar sınıflarda tek başına sınava girdi. Görevliler tarafından yapılan kimlik kontrolünün ardından adaylara, içinde kalem, silgi, şeker ve peçete bulunan kutu dağıtıldı. Sınavda adaylara, öğrenim düzeyine ve özür grubuna uygun genel yetenek ve genel kültür testlerinden oluşan
soru kitapçıkları dağıtıldığı bildirildi. Sınava giren yakınlarını okul bahçesinde bekleyen aileler dua etti. Görme engelli amcasını sınava getirdiğini belirten Osman Şenyurt, amcasının sınıfta tek başına sınava girdiğini ve kendisine okutmanın ile işaretleyici tarafından eşlik edildiğini söyledi. Sınavda 60 soruyu cevaplayacak olan adaylara 60 dakika süre verildi. Ancak özür gruplarına göre farklı sınav uygulamaları gerçekleştirildiği için bazı adaylara ek 40 dakika süre verildiği belirtildi.
Bu arada engelli adayların sınava girdiği okullardaki görevliler, ÖSYM yetkililerinin kesin talimatı olduğunu ileri sürerek, sınav öncesi gazetecilerin sınıflardan görüntü ve fotoğraf çekmesine izin vermedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu