Robot Yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Robot Yarışmalarında adından sıkça söz ettiren Konya Adil Karaağaç Teknik ve EML 15/16 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara`da düzenlenen Deprem Temalı, Üniversite ve Lise Katılımlı 6. Robot Yarışmasında Tema Dalında Türkiye Birincisi oldu.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
 Robot Yarışmasında  Türkiye birincisi oldu
Millî Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA)işbirliği ile her yıl farklı bir temayla düzenlenen, bu yıl tema olarak Depremi konu alan, robot yarışmalarının altıncısı,15/16 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara Başkent Voleybol Salonunda``Deprem Temalı Üniversite ve Lise Katılımlı 6. Robot Yarışması`` adıyla yapıldı. Yarışmalar 2 gün boyunca sürdü.
Mini Sumo, Sumo, Çizgi İzleyen ve Temalı (Canları Kurtarır AHİCAN ) olmak üzere dört dalda düzenlenen ve Türkiye ’nin değişik illerinden112 lise ve 13 üniversite 805 ekip robotlarıyla birinci olmak için katıldığı yarışmada Konya Adil Karaağaç Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Elektrik Öğretmeni Ramazan TOPUZ rehberliğinde Öğrencilerden Mehmet ÇİYLEZ ve Sinan CANSEVER ’in yaptığıKoVan isimli RobotTemalı kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Aynı yarışmada Mini Sumo Kategorisinde, Endüstriyel Otomasyon Tek Öğretmeni İbrahim APA rehberliğinde öğrencilerden Mustafa COPLAN veSelman KIZKAYASI ’nınyaptığı ACAR isimli robot 205 robot arasından Türkiye 3.sü oldu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat