Akşehir`de yeni hastane inşaatı sürüyor

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya`nın Akşehir ilçesinde yapımı süren yeni devlet hastanesi binası inşaatında incelemelerde bulundu.

07.05.2014 16:35, 8 yıl önce eklendi.
Akşehir`de yeni hastane inşaatı sürüyor
Seyran Mahallesi Demirağaç Mevkisinde Akşehir Belediyesi`ne ait arazinin 38 bin metrekaresine 200 yataklı hastane yapılması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan inşaat çalışmaları sürüyor.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, AK Parti İlçe Başkanı A. Bahadır Örs ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, yetkililerinden bilgi aldı.
Akşehir ’de böyle bir hastanenin yapılıyor olmasını sevindirici bir olay olarak niteleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu “Yeni binanın yaklaşık yüzde 40 ’ı tamamlanmış durumda. İnşaat çok hızla ilerliyor. İnşallah 2013 yılı içerisinde hastanemiz tamamlanmış ve hizmete girmiş olacak. Bu hastanemiz 200 yataklı olacak. Fakat 200 yataklı olmasına rağmen 31 bin 700 metrekare kapalı alanı var. Buda şu demek oluyor ki; bu hastane şu andaki mevcut hastanemizle kıyaslandığında 6 kat daha büyük bir hastane. Özellikle 100 tane yatağı tek kişilik yatak ve odadan oluşuyor” dedi.
Milletvekili Baloğlu, teknolojinin bütün imkanlarının kullanıldığı son sistem bir hastane oluşacağını kaydederek, “Modern görüntüleme sistemleri, 10 ’a yakın ameliyathane bulunacak hastanede, özellikle 2 ameliyathane de kalp ameliyatları dahi yapılabilecek. Çocuk hastalarımız için ve diğer hastalar için yoğun bakımlar bulunacak. Yine bu hastanemizin sosyal donatıları çok fazla olacak. Birçok yeni sistemde bu hastanede hayata geçirilecek Pnömatik dediğimiz sistemle hastalarımız artık o servislerde alınan kanları ve tahlilleri ellerine alıp laboratuara götürmeyecekler. Bir sistem sayesinde düğmeyle bir iki saniyede o tahliller laboratuar ünitesinde olacak. Sonuçlarda aynı şekilde hızlı bir şekilde servislere ulaşacak” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu